• Odbierz prezent
Santander Bank Polska prezentuje wyniki za III kwartał 2020 r. Akcje w górę

27 października Santander Bank Polska opublikował wyniki kwartalne. Osiągnięty zysk netto był niższy niż przed rokiem, jednak znacznie przewyższył oczekiwania analityków. Ponadto wzrósł wynik prowizyjny banku.

 

27 października przed sesją na GPW Santander Bank Polska opublikował wyniki finansowe za III kwartał 2020 r. W III kwartale wynik odsetkowy wyniósł 1,38 mld zł wobec 1,7 mld zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi spadek o 18,7% rok do roku. Uzyskany wynik odsetkowy był zgodny z oczekiwaniami analityków. Wynik z tytułu opłat i prowizji natomiast okazał się wyższy o 1,6% niż przed rokiem. Wyniósł 552,7 mln zł wobec 544 mln zł w analogicznym kwartale zeszłego roku. Przewyższył o 6% konsensus analityków, którzy spodziewali się wyniku prowizyjnego na poziomie 520 mln zł. W III kwartale Santander Bank Polska wypracował zysk netto w wysokości 479,8 mln zł wobec 626 mln zł rok wcześniej, co stanowi spadek o 23,3% rok do roku. Osiągnięty zysk netto okazał się jednak wyższy o 57% od szacunków analityków, którzy spodziewali się zysku na poziomie 305 mln zł.

Wyniki banku ucieszyły inwestorów. W pierwszych minutach wtorkowej sesji na GPW kurs akcji Santander Bank Polska jest notowany na plusie o 3%.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk