• Odbierz prezent
Santander Bank Polska partnerem gali Konkursu Raporty Zrównoważonego Rozwoju
fot. freepik.com

4 listopada br. odbędzie się jubileuszowa, 15. gala Konkursu Raporty Zrównoważonego Rozwoju. Partnerem wydarzenia jest Santander Bank Polska, w poprzednich dwóch edycjach nagrodzony za najlepiej sporządzony raport społeczny. Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firma Deloitte.

Transmisja z wydarzenia odbędzie się na stronie: https://www.facebook.com/ForumOdpowiedzialnegoBiznesu/ (4 listopada 2021, w godz. 14.00 – 17.00)

- Niezmiernie cieszy nas obecność Santander Bank Polska jako partnera gali konkursu. To firma wszechstronnie zaangażowana na rzecz zrównoważonego rozwoju. Ceniąca wartość różnego rodzaju inicjatyw sektorowych i międzysektorowych, a zarazem  wytrwale pracująca nad własnym rozwojem we wszystkich wymiarach ESG, o czym mogliśmy się przekonać m.in. w poprzednich edycjach konkursu. Nawiązana współpraca wzmacnia wydarzenie i przekłada się na promocję raportowania niefinansowego w Polsce - mówi Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Konkurs Raporty Zrównoważonego Rozwoju (wcześniejsza nazwa: Konkurs Raporty Społeczne) podzielony jest na kilka etapów i uwzględnia zarówno obrady eksperckiego jury, jak i głosowanie internautów, które zakończyło się 20 września br. Na stronie internetowej konkursu (http://raportyzr.pl/biblioteka-raportow/) dostępna jest „Biblioteka Raportów” dla wszystkich zainteresowanych ujawnianiem danych niefinansowych i tematyką zrównoważonego rozwoju.

W tegorocznej edycji ocenionych zostało 55 raportów, które mają szansę na zdobycie nagrody w poniższych kategoriach:  

 • nagroda główna „najlepszy raport zintegrowany”,
 • nagroda główna „najlepszy raport zrównoważonego rozwoju”,
 • najlepszy debiut,
 • nagroda Giełdy Papierów Wartościowych,
 • nagroda Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej,
 • nagroda internautów,
 • wyróżnienia.

- Rola raportowania niefinansowego rośnie z roku na rok, a wskaźniki ESG w coraz większym stopniu wpływają na decyzje inwestycyjne i wyceny spółek. Dlatego tak ważne jest, aby cały czas, nie czekając na regulacje czy przepisy, dobrowolnie pracować nad poprawą jakości oraz prezentacją danych. Konkurs Raporty Zrównoważonego Rozwoju jest najstarszą i uznaną, na naszym rynku, inicjatywą promującą raportowanie niefinansowe. Dlatego cieszymy się, że w tym roku mogliśmy wesprzeć ten projekt, przyczyniając się do jego dalszego rozwoju, a co za tym idzie, do dalszego rozwoju i poprawy jakości ujawniania danych niefinansowych – mówi Katarzyna Teter, menadżer społecznej odpowiedzialności biznesu w Santander Bank Polska.

Ramowy plan Gali:

 • 14.00 Otwarcie i powitanie przez organizatorów i patronów
 • 14.30 Wręczenie nagród „Ludzie, którzy zmieniają biznes” i wystąpienie zaproszonych gości
 • 15.45 Raportowanie czy ujawnianie – jaka jest przyszłość raportowania niefinansowego? – dyskusja
 • 16.30 Ogłoszenie wyników Konkursu Raporty Zrównoważonego Rozwoju
 • 17.00 Zakończenie Gali

Oglądaj wydarzenie na https://www.facebook.com/ForumOdpowiedzialnegoBiznesu/

Konkurs Raporty Zrównoważonego Rozwoju, organizowany od 2007 roku,  promuje ujawnianie informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju organizacji. Skierowany jest do szerokiego grona interesariuszy, podmiotów prywatnych i publicznych. Zespół jurorów ocenia publikacje wydane w języku polskim i opisujące działania organizacji z zakresu społecznej i środowiskowej odpowiedzialności,  w 15. edycji za okres 2020 roku. Osobne głosowanie jest przeprowadzane przez internautów na stronie internetowej projektu. 

Organizatorzy: Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Deloitte

Patroni honorowi: Ministerstwo Finansów; Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej; Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Patroni: Federacja Konsumentów, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Krajowa Izba Gospodarcza, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych

Patroni medialni: IMM, My Company Polska, eGospodarka.pl, kampaniespoleczne.pl, PRoto.pl

Partner gali: Santander Bank Polska

***

Misją Forum Odpowiedzialnego Biznesu, największej organizacji pozarządowej zajmującej się CSR, jest działanie na rzecz zrównoważonego rozwoju, inspirowanie biznesu, który zmienia świat, łączenie ludzi, którzy zmieniają biznes. Stowarzyszenie powstało w 2000 roku z inicjatywy środowisk gospodarczych, akademickich i pozarządowych, posiada status organizacji pożytku publicznego. Od 2002 roku Forum jest narodowym partnerem CSR Europe - sieci organizacji promujących koncepcję odpowiedzialnego biznesu w Europie. Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest pierwszą organizacją pozarządową w Polsce, która zajmuje się koncepcją społecznej odpowiedzialności biznesu (Corporate Social Responsibility, CSR) w kompleksowy sposób. Więcej na www.odpowiedzialnybiznes.pl.

Deloitte jest największą na świecie firmą świadczącą profesjonalne usługi doradcze. Od ponad 25 lat w Polsce, oferuje klientom najwyższej jakości usługi, łącząc wiedzę i zasoby globalnej firmy, obejmujące ponad 244 400 pracowników w 150 krajach, z cennym doświadczeniem specjalistów działających na lokalnych rynkach. W Polsce i w regionie Europy Środkowej usługi z zakresu zrównoważonego rozwoju świadczy kilkudziesięcioosobowy zespół Sustainability Consulting Central Europe Deloitte. Doświadczeni eksperci Deloitte koncentrują swoje działania na transformacji firm i organizacji sektora publicznego tak, by stawiły czoła wyzwaniom społeczno-ekonomicznym. Wspierają klientów w świadomym budowaniu wartości organizacji oraz pomagają zarządzać ich wpływem gospodarczym, społecznym i środowiskowym. Doradzają im przy opracowaniu raportów zintegrowanych i pozafinansowych według najlepszych światowych standardów GRI i IIRC. Pomagają również minimalizować negatywny wpływ ryzyk biznesowych i reputacyjnych. Podejście konsultantów Sustainability Consulting Central Europe jest spójne z globalną wizją Deloitte, która skupia się wokół hasła „Making an Impact that matters”.


Santander Bank Polska

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk