• Odbierz prezent
Santander Bank Polska deklaruje przyjmowanie wniosków o nowe subwencje z Tarczy finansowej PFR 2.0

Santander Bank Polska planuje udostępnić mikro, małym i średnim firmom wnioskowanie o subwencje z Tarczy Finansowej PFR 2.0 w bankowości internetowej dla firm.

Rozpoczęły się prace nad uruchomieniem Tarczy Finansowej PFR 2.0, która ma być wsparciem dla firm z branż poszkodowanych w drugiej fali pandemii. Udostępnienie wniosku planowane jest w styczniu 2021 r., pod warunkiem uzyskania przez program notyfikacji Komisji Europejskiej.

PFR podaje, że planowana, łączna wartość pomocy w Tarczy Finansowej 2.0 to 35 mld zł, z czego 10 mld przeznaczone jest dla mikrofirm oraz firm z sektora MŚP. Środki, za pośrednictwem banków biorących udział w programie, trafią do prawie 40 branż, które musiały ograniczyć lub zawiesić działalność w związku z pandemią. Przyznanie subwencji uzależnione będzie od spadku obrotów oraz utrzymania funkcjonowania firmy i poziomu zatrudnienia.

W Santander Bank Polska prawie 53 tys. klientów firmowych i korporacyjnych otrzymało dotację za naszym pośrednictwem. Wartość środków przekazanych naszym klientom w pierwszej edycji Tarczy PFR przekroczyła 9,5 mld zł. Wówczas najwięcej wniosków napłynęło do nas od firm z sektora handlu detalicznego i hurtowego, z sektora przetwórstwa przemysłowego oraz sektora budowlanego. Jako bank planujemy pomóc przedsiębiorcom także w ramach Tarczy PFR 2.0. PFR będzie ją kierować do firm z branż, które musiały zawiesić lub znacząco ograniczyć działalność – m.in. do właścicieli hoteli i obiektów turystycznych, restauracji oraz firm zajmujących się organizacją targów czy kongresów – mówi Adrian Kaczmarek, menedżer w segmencie MŚP Santander Bank Polska.

W miarę postępu prac, bank będzie udostępniał informacje dla przedsiębiorców na swojej stronie santander.pl. Informacje będą też dostępne na stronie pfr.pl

Warto przypomnieć, że PFR za pośrednictwem banków prosi przedsiębiorców, którzy skorzystali z Tarczy 1.0 o dokumenty, które potwierdzają ich umocowanie do zawarcia umowy. Jeśli klient nie dopełni tej formalności do 31 grudnia 2020 roku, będzie musiał zwrócić całą subwencję.

***

Grupa Santander Bank Polska S.A. jest jedną z największych grup finansowych i największym bankiem z kapitałem prywatnym w Polsce. Oferuje nowoczesne rozwiązania finansowe dla osób indywidualnych, mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz polskich i międzynarodowych korporacji. Bank ma jedną z największych sieci oddziałów i placówek partnerskich, jak również świadczy usługi poprzez elektroniczne kanały dostępu, w tym bankowość mobilną. Jest jednym z liderów rynku w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii w usługach bankowych, konsekwentnie budując swoją markę zgodnie ze strategicznym celem osiągnięcia pozycji najlepszego banku dla klienta. Priorytetem Santander Bank Polska jest satysfakcja i lojalność klientów, dlatego Bank regularnie wprowadza do oferty innowacyjne funkcjonalności, które pomagają dbać o finanse osobiste oraz efektywnie zarządzać finansami firmowymi. Od 2011 r. Bank należy do międzynarodowej Grupy Santander. Spółki z Grupy Santander Bank Polska oferują m.in. fundusze inwestycyjne, usługi maklerskie, ubezpieczenia, leasing oraz faktoring.

Grupa Santander to wiodąca uniwersalna grupa bankowa z siedzibą w Hiszpanii, założona w 1857 r. Jest obecna na 10 kluczowych rynkach w Europie oraz obu Amerykach i jest jednym z największych banków na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej. Jej misją jest pomaganie klientom w codziennych sukcesach w duchu wartości „Przyjazny, Rzetelny, Dla Ciebie”. Grupa Santander dąży do tego, aby stawać się instytucją coraz bardziej odpowiedzialną społecznie. W tym celu zobowiązała się m.in. przeznaczyć w latach 2019–2025 ponad 120 mld EUR na finansowanie inwestycji i rozwiązań proekologicznych i udzielić finansowego wsparcia ponad 10 milionom ludzi, w tym samym czasie. Według stanu na koniec trzeciego kwartału 2020 r. Grupa posiada 147 mln klientów (w tym 22 mln klientów lojalnych oraz 41 mln klientów cyfrowych), 11 500 oddziałów i 193 000 pracowników. 


Santander Bank Polska

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk