• Odbierz prezent
Samsung wchodzi w branżę blockchain z nowymi patentami

Samsung, południowokoreański koncern technologiczny, będący jednym z największych producentów smartfonów na świecie, złożył trzy wnioski o przyznanie wyłącznych praw do nazw handlowych w Europie. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że nazwy te w bezpośredni sposób odnoszą się do technologii blockchain oraz kryptowalut. Czy oznacza to, że kolejny koncern, po tajwańskim HTC, chce eksplorować swoimi produktami przestrzeń cyfrowych aktywów i rynek zaleje fala „blockchainowych smartfonów”?

Czytaj także: Sirin Labs Finney - kolejny „blockchainowy” smartfon wchodzi na rynek

W czwartek 29 listopada w Barcelonie swoją premierę miał długo oczekiwany smartfon Sirin Labs Finney, wyjątkowy ze względu na funkcje skierowane dla entuzjastów i użytkowników kryptowalut, a także osób przywiązujących dużą wagę do prywatności i bezpieczeństwa danych. Mimo, że nie jest to pierwszy „.. Czytaj
Sirin Labs Finney - kolejny „blockchainowy” smartfon wchodzi na rynek

 

Wnioski o opatentowanie nazw handlowych złożone przez technologicznego giganta z Korei dotyczą rozwiązań określanych jako: Blockchain KeyStore, Blockchain KeyBox oraz Blockchain Core. Mimo, że w żadnej z nazw nie pojawia się jakiekolwiek bezpośrednie nawiązanie do kryptowalut, to kierunek jest oczywisty - zastrzeżone nazwy będą odnosić się do rozwiązań związanych z siecią bloków i szyfrowaniem kluczy prywatnych, co oznacza, że z ogromnym prawdopodobieństwem będą to portfele kryptowalutowe, zaimplementowane w urządzeniach mobilnych Samsung. Świadczy to o tym, że koreański koncern, podobnie jak kilka miesięcy temu HTC, może pracować nad aplikacjami do bezpiecznego przechowywania kluczy kryptowalut lub też kompletnymi rozwiązaniami sprzętowymi.

Warto dodać, że już w lipcu tego roku pojawiały się przecieki, wedle których Samsung interesował się rozwiązaniami technologicznymi francuskiej firmy Ledger, specjalizującej się w produkcji portfeli sprzętowych oraz dostarczaniem usług depozytowych dla walut cyfrowych.

Czytaj także: Samsung i Google zainteresowane rozwiązaniami firmy Ledger

Ledger, niewielka francuska firma produkująca portfele sprzętowe dla kryptowalut, sprzedała w 2017 r. łącznie ponad milion urządzeń, notując zysk na poziomie przekraczającym 29 milionów dolarów. Niedawno rozwiązaniami i działalnością firmy zainteresowali się technologiczni giganci, tacy jak Google,.. Czytaj
Samsung i Google zainteresowane rozwiązaniami firmy Ledger

 

Samsung oficjalnie zdementował pogłoski sprzed kilku dni, które wspominały o planach natywnej instalacji aplikacji z portfelem kryptowalutowym w najnowszym flagowym modelu smartfona Galaxy S10, który będzie miał swoja premierę w lutym przyszłego roku.

Obecnie na rynku znajdują się dwa smartfony dedykowane posiadaczom walut cyfrowych - HTC Exodus oraz Sirin Labs Finney.

 

Potencjalny zwrot kolejnych koncernów technologicznych w stronę rozwiązań dedykowanych posiadaczom walut cyfrowych ma duże szanse na to, aby przyczynić się do adopcji i uwiarygodnienia kryptowalut w przyszłości.

Notowania: Samsung Electronics Co Ltd

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/LSIN:SMSN/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk