• Odbierz prezent
Samsung inwestuje w producenta portfeli sprzętowych Ledger

Południowokoreański gigant technologiczny Samsung zainwestował 2,6 mln euro we francuską firmę Ledger, będącą czołowym producentem kryptowalutowych portfeli sprzętowych, a także dostawcą usług depozytowych dla klientów instytucjonalnych. Informacja została opublikowana w środę 24 kwietnia przez francuską spółkę.

 

Fundusz VC Samsunga dofinansował spółkę Ledger kwotą 2,9 mln dolarów, tym samym podnosząc jej kapitalizację rynkową do niemal 290 mln dolarów. Informacja o otrzymaniu dofinansowania została potwierdzona przez nowego prezesa spółki Ledger, Pascala Gauthiera. Wciąż nie podano jednak jakichkolwiek szczegółów na temat tego, w jaki sposób fundusze zostana wykorzystane i w jaki sposób południowokoreański koncern będzie współpracował z firmą Ledger.

Warto dodać, że oprócz portfeli sprzętowych, Ledger oferuje również usługę Vault, która jest kryptowalutowym depozytariuszem dla klientów instytucjonalnych. Potencjalna współpraca z Samsungiem może dotyczyć również projektów związanych z portfelami mobilnymi do smartfonów południowokoreańskiego koncernu.

Ledger otrzymał 75 mln dolarów dofinansowania z francuskiego funduszu Venture Capital Draper Esprit w styczniu 2018 r., co jak dotąd było największym zastrzykiem gotówki dla spółki.

 

O tym, że Samsung coraz mocniej inwestuje w technologię blockchain, w tym również w rozwiązania bezpośrednio związane z kryptowalutami wiadomo nie od dziś. Wg niepotwierdzonych doniesień z anonimowych źródeł, Samsung pracuje nad uruchomieniem własnej sieci blockchain z cyfrowym tokenem służącym do płatności. Ponadto, najnowsze flagowe smartfony z serii Galaxy S10 wyposażone są w kryptowalutowy portfel Samsung Keystore, obsługujący zdecentralizowane aplikacje Ethereum i ETH. 

Czytaj także: Samsung Coin i blockchain - koreański gigant pracuje nad własną zdecentralizowaną siecią

Samsung, południowokoreański gigant technologiczny, będący jednym z największych koncernów elektronicznych świata, pracuje nad własna siecią blockchain, która oparta będzie na kodzie źródłowym platformy Ethereum. Wedle prasowych doniesień, koncern nie wyklucza w przyszłości wprowadzenia własnej kryp.. Czytaj
Samsung Coin i blockchain - koreański gigant pracuje nad własną zdecentralizowaną siecią

 

Notowania: Samsung Electronics Co Ltd

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/LSIN:SMSN/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk