• Odbierz prezent
Samsung i Google zainteresowane rozwiązaniami firmy Ledger

Ledger, niewielka francuska firma produkująca portfele sprzętowe dla kryptowalut, sprzedała w 2017 r. łącznie ponad milion urządzeń, notując zysk na poziomie przekraczającym 29 milionów dolarów. Niedawno rozwiązaniami i działalnością firmy zainteresowali się technologiczni giganci, tacy jak Google, Samsung oraz Siemens.

 

Ledger otrzymał 75 mln dolarów dofinansowania z francuskiego funduszu Venture Capital Draper Esprit w styczniu 2018 r., mimo tego firma planuje pozyskać więcej funduszy do końca roku.

Wg zarządu Ledgera, styczniowe fundusze zostały wykorzystane głównie na rozpowszechnienie oferty firmy dla klientów indywidualnych, zainteresowanych głównie zakupem podstawowego modelu Ledger Nano S, który jest obecnie najpopularniejszym portfelem sprzętowym. Pozyskanie nowych funduszy ma na celu skupienie się na rozwiązaniach dla klientów o skali przemysłowej, którzy już niedługo rozpoczną współpracę z Ledgerem.

 

Firma, wyceniana obecnie na ponad 1 mld dolarów, rzekomo zainteresowała swoimi planami rozwoju fundusze VC należące do takich gigantów technologicznych jak Google, Samsung oraz Siemens, o czym poinformował Forbes.

 

W maju 2018 r. firma ogłosiła prace nad stworzeniem Ledger Vault - depozytariusza zabezpieczającego środki w walutach cyfrowych, przeznaczonego dla instytucji finansowych i inwestorów komercyjnych. Ledger Vault wyróżnia się obsługą aż 17 kryptowalut oraz możliwością synchronizacji z portfelem sprzętowym Ledger Blue.

Wg Pascala Gauthiera, prezesa firmy Ledger, klienci wręcz ustawiają się w kolejkach, aby skorzystać z nowej usługi Vault.

Czytaj także: Coinbase otwiera się na inwestorów instytucjonalnych. Czas na wzrosty?

Coinbase - największy kantor wymiany kryptowalut w USA i właściciel jednej z wiodących giełd GDAX, ogłosił w poniedziałek 2 lipca uruchomienie rozwiązań depozytowych dla inwestorów instytucjonalnych, chcących inwestować w waluty cyfrowe.   Giełda po raz pierwszy ujawniła swoje plany stworzenia d.. Czytaj
Coinbase otwiera się na inwestorów instytucjonalnych. Czas na wzrosty?

 

Oprócz tego, firma Ledger w maju weszła w kooperację z japońskim bankiem Nomura, w ramach której stworzony został depozytariusz kryptowalutowy dla inwestorów indywidualnych, współpracujących z bankiem.

Pod koniec zeszłego roku portfel sprzętowy Ledger Nano S znalazł się na 8 miejscu najczęściej kupowanych przedmiotów w największym sklepie internetowym świata, jakim jest Amazon.

W poniedziałek 9 czerwca firma wydała długo oczekiwana aplikacje Ledger Live do obsługi portfeli Ledger Nano S oraz Ledger Blue: 

Czytaj także: Nowa aplikacja Ledger Live do obsługi portfeli sprzętowych. Po co i jak z niej korzystać?

Francuska firma Ledger, będąca jednym z największych producentów portfeli sprzętowych do kryptowalut, oddała dziś (9 lipca) do użytku długo oczekiwaną aplikację Ledger Live, służącą do obsługi portfolio. Live ma zastąpić prowizoryczne i mało wygodne rozwiązanie, jakim były aplikacje do przeglądarki.. Czytaj
Nowa aplikacja Ledger Live do obsługi portfeli sprzętowych. Po co i jak z niej korzystać?

 

Magazyn: Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h

Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h
Jak stać się dobrym spekulantem - szczery wywiad z Rafałem Zaorskim Historia katastrofy większej niż Amber Gold Czy dało się zarobić na debiucie spółki Ferrari  Dlaczego rynek gamingowy jest przegrzany Czy Blockchain traci impet
Czytaj

 

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk