• Odbierz prezent
Samsung Galaxy S10 z wbudowanym portfelem od Enjin?

O tym, że najnowszy flagowy model telefonu Samsunga, model Galaxy S10, będzie wyposażony w preinstalowany portfel kryptowalut Samsung Blockchain Keystore wiadomo od momentu jego premiery 20 lutego. Wciąż jednak brak konkretnych informacji na temat zasad jego funkcjonowania i możliwości. Portal Asia Crypto Today poinformował 25 lutego o domniemanej współpracy koreańskiego giganta technologicznego z firmą Enjin, która oferuje m.in. portfel mobilny dla tokenów Ethereum (ETH). Wedle niepotwierdzonych oficjalnie informacji, Galaxy S10 ma korzystać właśnie z rozwiązań Enjin, a nie portfela MetaMask, jak wcześniej przypuszczano.

 

Wedle anonimowych źródeł, jedna z największych sieci telekomunikacyjnych w Korei Południowej, Tworld, udostępniła grafikę przedstawiającą portfel Blockchain Keystore w Galaxy S10 z interfejsem znanym z portfela Enjin. Jeśli Samsung rzeczywiście będzie korzystał z Enjin Wallet, oznacza to natywne wsparcie dla bitcoina (BTC), Litecoina (LTC), etheru, tokenów ERC20, ERC721 oraz w tokenów standardzie ERC1155, opracowanym przez sam zespół południowokoreańskiego projektu Enjin.

Jeśli informacja ta zostanie potwierdzona, powinno to rozwiać obawy wielu entuzjastów kryptowalut, którzy sceptycznie podchodzili do koncepcji wbudowanego portfela mobilnego w najnowszym flagowcu Samsunga - Enjin to portfel o uznanej pozycji, wysokim poziomie bezpieczeństwa i, co szczególnie istotne, całkowicie otwartym kodzie źródłowym.

Bezpieczeństwo portfela Samsung Blockchain Keystore ma być dodatkowo zwiększone poprzez integrację z systemem Knox, który zapewnia szyfrowanie poufnych danych na odseparowanym od płyty głównej telefonu chipie.

 

Czytaj także: Flagowy Samsung Galaxy S10 będzie też portfelem sprzętowym

W środę 20 lutego miała miejsce premiera najnowszego flagowego modelu smartfona koncernu Samsung, Galaxy S10. Wydarzenie to jest o tyle istotne, że zgodnie z oczekiwaniami i naszymi wcześniejszymi doniesieniami, urządzanie zostanie wyposażone w domyślnie zainstalowany portfel dla kryptowalut oraz z.. Czytaj
Flagowy Samsung Galaxy S10 będzie też portfelem sprzętowym

 

W sieci pojawiły się również nagrania krótkich animacji instruktażowych z Galaxy S10, które wyjaśniają jak korzystać z portfela kryptowalutowego:

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk