• Odbierz prezent
Samsung dodaje obsługę bitcoina (BTC) w telefonach Galaxy S10, ale nie dla każdego...

Długo oczekiwany portfel kryptowalutowy zintegrowany z flagowymi telefonami serii Galaxy S10, produkowanymi przez Samsunga okazał się sporym rozczarowaniem. Głównym tego powodem był fakt, że aplikacja Blockchain Keystore nie obsługiwała czołowej kryptowaluty, jaką jest bitcoin (BTC). W ramach najnowszej aktualizacji doszło jednak do zmiany, która wprowadza integrację z bitcoinowymi adresami.

 

Preinstalowana w telefonach serii Galaxy S10 aplikacja Blockchain Keystore dotychczas obsługiwała wyłącznie sieć Ethereum (ETH), w tym tokeny ERC20 oraz zatwierdzone przez Samsunga zdecentralizowane aplikacje.

Najnowsza aktualizacja wprowadza obsługę adresów BTC, a także tokenu projektu Klaytn, rozwijanego przez południowokoreańskiego giganta internetowego Kakao.

Obsługa BTC obejmuje generowanie i przywracanie portfeli oraz wykonywanie transakcji.

Aplikacja Blockchain Keystore jest jednak ograniczona geograficznie do urządzeń sprzedawanych w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii i Szwajcarii.

Oprócz modeli serii Galaxy S10, pojawi się również w najnowszych modelach serii Note 10.

 

Mimo pewnego rozczarowania, związanego m.in. z niewykorzystaniem kodu sprawdzonych, otwartoźródłowych portfeli (np. Enjin Wallet), ograniczeniami geograficznymi, czy dotychczasowym brakiem obsługi BTC, aplikacja Keystore jest interesująca ze względu na fakt, że dokonuje ona szyfrowania kluczy prywatnych z wykorzystaniem rozwiązania Samsung KNOX. Polega ono na przechowywaniu szyfrowanych danych na osobnym układzie scalonym, odseparowanym od płyty głównej telefonu, co w swojej mechanice przypomina działanie portfeli sprzętowych, takich jak np. Ledger, czy Trezor i docelowo ma zapewniać znacznie wyższy poziom zabezpieczeń.

 

Czytaj także: A miało być tak pięknie... Samsung prezentuje portfel kryptowalut dla Galaxy S10

Koncern Samsung, południowokoreański gigant technologiczny, w niedzielę 10 marca oficjalnie zaprezentował aplikację Blockchain Keystore, kompatybilną z najnowszymi flagowymi smartfonami Galaxy S10. Długo oczekiwana aplikacja, pełniąca funkcję portfela kryptowalut, tokenów i zdecentralizowanych apli.. Czytaj
A miało być tak pięknie... Samsung prezentuje portfel kryptowalut dla Galaxy S10

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk