• Sklep
  • Odbierz prezent
analiza s&p500
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynku S&P500

Na wykresie indeksu S&P500 tworzy się ciekawa sytuacja. W pierwszej kolejności zwracamy uwagę na to, że na wykresie pojawiła się szansa na utworzenie formacji RGR. W tym momencie jesteśmy w trakcie budowania potencjalnego prawego ramienia formacji. Pamiętajmy, że o formacji RGR możemy mówić dopiero po przebiciu linii szyi, która w tym przypadku wypada na poziomie 2035,0. Istotność formacji podkreśla dywergencja ze wskaźnikiem MACD, która wystąpiła na szczytach tworzących lewe ramię i głowę. Zasięg formacji zwiastuje nam głębszą korektę ostatniego trendu wzrostowego.

Interesujące w tej potencjalnej formacji jest to, że jej uruchomienie i ruch w dół spowoduje utworzenie się na wykresie formacji harmonicznej Gartleya, która zwiastuje nam reakcję popytu na poziomie 2025. Formacja ta będzie mieć silną wymowę ze względu na relację 1:1 pomiędzy odcinkami ab i cd. Formacja Gartleya nie musi mieć wymowy przeciwnej do formacji RGR ze względu na to, że może zwiastować wyłącznie reakcję do poziomu punktu b=2035,0. Test linii szyi od dołu jest częsty w przypadku realizowania się ruchu po formacji RGR.

 

S&P500 - H1

FXMAG forex s&p500 - szansa na głęboką korektę 1

 

Uwagę należy zwrócić również na dodatkowy poziom wsparcia znajdujący się pomiędzy linią szyi a zasięgiem formacji. Poziom 2012,5 poza dołkiem oznaczonym znakiem x jest również zasięgiem wyznaczonym poprzez największą korektę w trendzie wzrostowym stąd z jednej strony może on zakończyć ruch spadkowy, a z drugie jego przebicie może być sygnałem dla jeszcze głębszych spadków.

 


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk