• Odbierz prezent
Rząd Iranu wydał pozwolenie dla 30 kopalni kryptowalut
fot. freepik.com

Rząd Iranu wydaje się łagodzić swoje stanowisko w sprawie wydobywania kryptowalut. Według doniesień, zatwierdził on licencje dla kilku farm wydobywczych.

Jak donoszą irańskie media biznesowe Financial Tribune, krajowe Ministerstwo Przemysłu i Handlu zezwoliło na działalność 30 kopalni kryptowalut w całym kraju.

Kopalnie będą zlokalizowane w prowincji Semnan, która będzie gościć ich aż sześć. W prowincji Alborz znajdą się cztery kopalnie. Inne regiony, w których powstaną legalne fary wydobywcze to prowincje Mazandaran, East Azarbaijan i Zanjan. Jedna kopalnia powstanie też w stolicy kraju, prowincji Teheran.

Ponadto państwo wydało 2 579 zezwoleń na założenie działalności podmiotom zajmującym się wydobyciem kryptowalut. Na prowincję Zanjan przypada 305 zezwoleń. Prowincja Fars ma 262 pozwolenia, a Azarbaijan Zachodni otrzymał 247 pozwoleń.

Zakaz kryptowalut w Iranie

Autoryzacja przychodzi zaledwie tydzień po tym, jak władze skonfiskowały około 7000 koparek w kopalni w Teheranie. Było to następstwem wydanego w maju zakazu wydobywania Bitcoina z powodu obaw dotyczących zużycia energii.

Obawy dotyczące energii pojawiły się, gdy Iran zmagał się z przerwami w dostawie prądu, za które państwo obwiniało górników. Co więcej, ta rozprawa z górnikami skorelowała się z zakazami w Chinach.

Władze azjatyckiego kraju wymieniły Bitcoin i wydobycie kryptowalut jako zagrożenie dla stabilności systemu finansowego. Wraz z wydaniem pozwoleń na wydobycie w Iranie, kraj ten może stać się gospodarzem dla niektórych firm opuszczających rynek chiński.

W miarę jak rynek chiński doświadcza wrogości rządu, inne jurysdykcje, takie jak Stany Zjednoczone, zachęcają górników do przeniesienia biznesu. Burmistrz Miami Francis Suarez, powiedział dla CNBC, że miasto pracuje nad obniżeniem kosztów energii elektrycznej, aby zachęcić górników Bitcoina, którzy szukają nowego domu dla swoich koparek.

BeInCrypto Polska - Rząd Iranu wydał pozwolenie dla 30 kopalni kryptowalut


Beincrypto

BeInCrypto - to strona internetowa, która skupia się na technice kryptograficznej, prywatności, fintech, internecie i wielu innych zagadnieniach. Głównym celem strony jest wprowadzenie większej transparentności w przemyśle skalanym nieszczerymi treściami, nieoznaczonymi artykułami sponsorowanymi i płatnymi newsami udającymi obiektywne dziennikarstwo.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk