• Odbierz prezent
Ryzyko spadku kursu funta do dolara (GBPUSD) poniżej poziomu 1,21

Czwartkowe posiedzenie Banku Anglii

może rodzić zagrożenie dla funta ze względu na bardzo niską wycenę ryzyka możliwej obniżki stóp (poniżej 3 proc.). Negatywnie na brytyjską walutę mogą wpływać też oczekiwania związane z negocjacjami nowego gabinetu Borisa Johnsona z negocjatorami UE nt. Brexitu. Im bardziej będą narastać obawy przed „bezumownym” Brexitem, tym gorzej dla funta.

Na wykresie kursu funta do dolara GBPUSD

widać, że zaczyna łamać się koncepcja zakładająca, że wokół styczniowego dołka przy 1,2430 zacznie być budowana jakaś forma konsolidacji notowań, która później przejdzie w scenariusz tzw. podwójnego dołka. Rynek niestety nazbyt chętnie narusza w dół rejon 1,2430. Jednocześnie dywergencje na wskaźnikach nie są na tyle mocne, aby móc zaradzić negatywnemu scenariuszowi. W efekcie rośnie ryzyko strząśnięcia notowań funta i to znaczącego, bo w okolice dołków z lat 2016 i 2017 – poniżej 1,21 dla kursu funta do dolara GBPUSD.

Notowania: GBPUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPUSD/

Marek Rogalski

Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim BOŚ. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk