• Odbierz prezent
Rynki w obliczu inwazji Rosji na Ukrainę. Co przyniesie rynkom wojna? - dr Przemysław Kwiecień
fot. Materiał partnera

Podpisany w poniedziałek przez Władimira Putina dekret, uznający niepodległość tzw. republik ludowych Donieckiej (DRL) i Ługańskiej (ŁRL), zaostrza konflikt na linii Moskwa - Kijów. W specjalnym webinarze, dr Przemysław Kwiecień omawia potencjalne skutki rynkowe inwazji wojsk rosyjskich na wschodnie tereny Ukrainy. Co przyniesie rynkom wojna?


Chciałbyś zacząć swoją przygodę na rynku forex i cfd? Polecamy kompletny pakiet edukacyjny, dzięki któremu nauczysz się na co szczególnie zwracać uwagę na rynku i jak szukać okazji inwestycyjnych. Pakiet obejmuje 100 godzin kursów online z ekspertami rynków finansowych z Polski i z zagranicy. To jedyny na rynku tak obszerny poradnik.

Pobierz bezpłatny pakiet edukacyjny!

Nie masz jeszcze konta handlowego? Założysz je w kilku krokach tutaj.


 

Konflikt pomiędzy Rosją, a Ukrainą rozpoczęty został aneksją Krymu i trwa już od ośmiu lat. Poniedziałkowe wystąpienie telewizyjne prezydenta Putina oraz następujące po nim faktyczne wkroczenie wojsk rosyjskich na teren wschodniej Ukrainy wywołały panikę inwestorów. Jak rynki radziły sobie w okresach wojen? Okazuje się, że przyszła sytuacja na wykresach wcale nie jest jednoznaczna. Obecną sytuację z pewnością komplikuje fakt wysokiej inflacji na całym świecie oraz ważna pozycja Rosji na rynku surowców.

 

W dzisiejszym webinarze:

  • Amerykańskie akcje w okresie konfliktu
  • Rosja głównym dostawcą energii w Europie
  • Widmo konfliktu ciąży polskiej gospodarce
  • Rosyjskie spółki, na które warto zwrócić uwagę

Oglądaj online

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Przemysław Kwiecień

Główny Ekonomista X-Trade Brokers. Doktor nauk ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, absolwent UW i London Metropolitan University (tytuł MSc). Najlepszy analityk makroekonomiczny 2014 roku według NBP, Rzeczpospolitej i Parkietu. Wielokrotnie w czołówce rankingów prognoz walutowych agencji Bloomberg.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk