• Odbierz prezent
Nowy potentat na hossę? Rynki w Azji rosną na fali decyzji Banku Japonii

Środa przyniosła 20% wzrost akcji regionu Azji i Pacyfiku w porównaniu do ostatnich spadków, a tym samym dołączyła do światowych potentatów na nową hossę. Kontrakty terminowe Nasdaq wzrosły o 1,5% po tym, jak Alphabet Inc. zanotował lepszą od szacowanej sprzedaż.

Akcje w Hongkongu, Szanghaju i Sydney wzrosły na dzisiejszej sesji. Akcje koncernu Samsung na giełdzie w Seulu zyskiwały, pomimo ostrzeżenia firmy, że zysk może spaść w drugim kwartale, z uwagi na zmniejszony popyt. Akcje amerykańskie odnotowały we wtorek dość niestabilną sesję, a akcje spółek blue chips z branży technologicznej traciły w obliczu spadku zaufania konsumentów i w miarę wycofywania się kolejnych spółek z prognozy wyników. Japonia została zamknięta na okres świąteczny przedłużając tym samym lockdown gospodarczy.

FXMAG akcje nowy potentat na hossę? rynki w azji rosną na fali decyzji banku japonii azja  bank japoni  giełda papierów wartościowych  kurs akcji 1

Inwestorzy poszukują nowych instrumentów do dalszego wzrostu cen akcji po 27% wzroście w stosunku do najniższych marcowych poziomów. Decyzja Rezerwy Federalnej ma być podjęta w środę, a następnego dnia w Europejskim Banku Centralnym. Zysków upatruje się przede wszystkim wśród największych światowych firm, takich jak Amazon czy Microsoft Corp. W tym samym czasie handlowcy monitorują wskaźniki infekcji COVID-19 i toczą się dyskusje o tym, jak wznowić działalność przedsiębiorstw na świecie.

„Mamy kilka bardzo ekstremalnych odczytów na temat wirusa, a rynki wciąż znajdują się w niepewności, próbując uzyskać odczyt na temat tego, gdzie będziemy w trzecim i czwartym kwartale”, powiedział Christopher Smart, główny globalny strateg w Barings Investment Institute, w TV Bloomberg. "To bardzo trudne w tej chwili, nie wiemy w jakim stopniu rozprzestrzeni się choroba i czy gospodarce z łatwością przyjdzie powrót do normalnej aktywności gospodarczej".

Bank Japonii zapowiada zdecydowane działanie

Bank Centralny Japonii zdecydował się na zniesienie limitu luzowania ilościowego i zapowiedział, że przygotowuje się na wsparcie rządu oraz przedsiębiorców poprzez wprowadzenie nieograniczonego programu skupu aktywów. W ramach polityki określanej mianem kontroli krzywej rentowności BoJ dąży do osiągnięcia krótkoterminowych stóp procentowych na poziomie -0,1 %, a rentowności 10-letnich obligacji na poziomie około 0%. BoJ będzie kupował zarówno obligacje rządowe, jak i ryzykowne aktywa w postaci obligacji korporacyjnych.


Szymon Czuraj

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk