• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
Rynki po południu – tornado na rynkach finansowych
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynkach finansowych

Tornado, huragan, a najdelikatniej mówiąc zawierucha przechodzi dziś przez światowye rynki finansowe.

Zaczęliśmy tydzień od silnych spadków w Azji, gdzie indeks Shanghai Composite zniżkował o -8,5%. Hang Seng natomiast spadł o -5,8%. Na rynku tym razem nie widzieliśmy interwencji ze strony chińskich władz, ale przy takim stanie rzeczy staje się to coraz bardziej realne. Skala działań również powinna mieć o wiele bardziej znaczące rozmiary, gdyż dotychczasowe i te nowo wprowadzone regulacje nie zatrzymały „chińskiego giełdowego krachu".

Wydarzenia z Azji szybko przełożyły się na notowania na europejskich parkietach, gdzie CAC40 zniżkuje o ponad -6,50%, notując największy jednosesyjny spadek od 2008 roku. Niemiecki DAX po godzinie 16:00 spada o -3,9%, a WIG20 jest przeceniany o prawie -7%. Najwięcej traci Bogdanka, bo spadając o -29%. Drugie miejsce w rankingu najbardziej przecenianych spółek zajmuje KGHM, tracąc -14%. Po zdecydowanej wyprzedaży zarówno w Azji jak i w Europie dramatycznie wyglądało otwarcie sesji w Stanach Zjednoczonych. Indeks S


Daniel Kostecki

Daniel Kostecki – wieloletni praktyk rynków finansowych. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał pracując przez 6 lat w domach maklerskich, w tym na stanowisku Dyrektora Departamentu Analiz Rynkowych. Prywatnie zapoczątkował swoją przygodę z rynkami w 2007 roku. Zdobywca nagrody Blog Roku – www.danielkostecki.pl. Twórca oraz założyciel pierwszej Polskiej telewizji internetowej traktującej o rynkach finansowych – rynkinazywo.tv.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk