• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
Rynki o poranku – kolejna dobra sesja w Azji
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynkach finansowych

Azjatyckie i światowe parkiety nie tracą zapału w odrabianiu poniedziałkowych strat. Dobre nastroje utrzymują się kolejny dzień, a tym razem główne indeksy Azji Nikkei225 i Shanghai Composite solidarnie zyskują ponad 3%. Jest to przede wszystkim efekt stabilizacji nastrojów, a także dobrych danych ze Stanów Zjednoczonych.

 

 

Rynki o poranku – kolejna dobra sesja w Azji 28.8.15 HFT Brokers (audio) by Hft Brokers on MixcloudWczorajszy solidny odczyt danych o Produkcie Krajowym Brutto był kolejnym czynnikiem wyraźnie poprawiającym nastroje na rynkach. Wszystko wskazuje na to, że gospodarka amerykańska ma się dobrze, a to mocny argument dla rynkowych optymistów, którzy nie obawiają się światowego spowolnienia gospodarczego. Skala poniedziałkowej paniki była wywołana w głównej mierze tym, że rynek obawiał się wpływu spowolnienia w Chinach na globalną gospodarkę i jest to jak najbardziej słuszne. Tyle, że na razie tak negatywnych efektów krachu w Chinach nie obserwujemy, dlatego indeksy krajów rozwiniętych wróciły do swojego trendu.

Nie sposób nie zauważyć wczorajszego gwałtownego odbicia cen ropy naftowej. Cena baryłki ropy WTI podskoczyła do okolic 43 dolarów, co oznacza wzrost o 10% i najbardziej wzrostową sesję od 2009 roku. Przyczyna ponownie jest taka sama – mniejsze obawy o tempo rozwoju światowej gospodarki. Rosnące ceny ropy przełożyły się oczywiście na spółki naftowe, więc nic dziwnego, że wczoraj sektor energetyczny był najmocniejszym składnikiem S&P500. 95% spółek energetycznych z głównego indeksu Wall Street kończyło wczoraj sesję  na plusach, a średnia stopa zwrotu z tych akcji wyniosła +4,91%.

Podczas dzisiejszej sesji poznamy finalne dane o PKB z Polski i Wielkiej Brytanii (10:00 i 10:30); wstępny odczyt sierpniowej inflacji z Niemiec (14:00); a także finalny odczyt indeksu Uniwersytetu Michigan ze Stanów Zjednoczonych (16:00). Złoty od rana znajduje się pod lekką presją spadkową, a kursy głównych par walutowych z PLN wyglądają następująco: USDPLN 3,7620; EURPLN 4,2390; CHFPLN 3,90; GBPPLN 5,80.


Mateusz Adamkiewicz

Trader kontraktów terminowych na światowe indeksy giełdowe. Na rynkach finansowych nieprzerwanie od 2008 roku.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk