• Odbierz prezent
Rynki europejskie reagują na informacje w sprawie emisji obligacji
fot. freepik.com

Tuż po rozpoczęciu sesji na rynkach europejskich media obiegła wiadomość o propozycji emisji dużych pakietów obligacji w Unii Europejskiej, które miałyby zasilić sektory energii oraz obronności.

W skład tego projektu ma wejść 27 państw unijnych, a sama propozycja ma zostać przedstawiona na szczycie kryzysowym we Francji, który odbędzie się 10-11 marca 2022 roku. Jak podali urzędnicy zaangażowani w projekt, szczegóły co do wielkości emisji są cały czas konsultowane. Jak dodało anonimowe źródło, środki pozyskane dzięki emisji obligacji mają trafiać do państw członkowskich na zasadzie preferencyjnej pożyczki i później rozdysponowywane w konkretnych obszarach geograficznych Unii.

Na wieść o projekcie Unijnym rynki na Starym Kontynencie zareagowały byczym zrywem. Indeks DE 30 wzniósł się powyżej bariery 13 000 punktów. 

Rynki europejskie reagują na informacje w sprawie emisji obligacji - 1

Indeksy giełdowe ze Starego Kontynentu pozytywnie zareagowały na informacje o możliwej emisji obligacji UE skierowanych do finansowania energetyki czy obronności. Para EUR/USD po nagłym wybiciu powyżej 1.09, nagle spadła poniżej tego poziomu i obecnie niemal wymazała całą zwyżkę. Źródło: xStation 5

Nota prawna


X-Trade Brokers

XTB jest jednym z wiodących europejskich brokerów i największym polskim brokerem. Zapewnia inwestorom dostęp do ponad 1500 instrumentów, wliczając w to waluty, indeksy, akcje i towary. Obecnie posiada oddziały w 11 krajach. Autora możesz obserwować na LINKEDIN FACEBOOK TWITTER

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk