• Odbierz prezent
Rynek walutowy Forex- warto mieć na oku parę USD/CAD

Przeglądając rynek walutowy, uwagę zwraca para dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego. Od dłuższego czasu czekaliśmy na zejście w rejon 1,30. Teraz gdy to się wydarzyło, warto się zastanowić co dalej może się wydarzyć z kursem dolara.

USD/CAD- jaki mamy trend?

W zależności od interwału czasowego, mamy do czynienia z różnymi trendami na parze USD/CAD. Nas interesują przede wszystkim dwa zagrania. Pierwsze z nich to potencjalny podwójny szczyt lub konsolidacja. W obu przypadkach kurs dolara USD/CAD powinien w średnim terminie zaliczyć okolice poziomu 1,20.

 Wykres: Kurs dolara USD/CAD (20 lat)

Wykres: Kurs dolara USD/CAD (20 lat)

Jednak żeby nie było tak łatwo, jest jeszcze drugie zagranie, ponieważ w krótszym terminie, można się spodziewać korekty wzrostowej. Na wykresie widzimy pięciofalową strukturę spadkową oraz zejście w rejon mocnego wsparcia.

Wykres: Kurs dolara USD/CAD (3 lata) 

Wykres: Kurs dolara USD/CAD (3 lata)

Jak rozegrać USD/CAD?

Najkorzystniejszym scenariusze byłoby ponowne zejście kursu USD/CAD w rejon 1,30 i wyrysowanie tam struktury odwracającej trend. Taką formacją mogłoby być na przykład podwójne dno. Jednak nie ma sensu zgadywać, a lepiej reagować na to co pokazuje nam rynek. Obecnie otrzymaliśmy jasny sygnał, iż inwestorzy dostrzegają istotność poziomu 1,30 (dynamiczne odbicie w tym miejscu). Jeżeli zostanie ono trwale przełamane to należałoby porzucić próby „szukania dna”. Jednak po tam mocnym ruchu spadkowym, korekta wzrostowa jest bardzo prawdopodobna, dlatego warto śledzić notowania na bieżąco.

Notowania: USDCAD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDCAD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk