• Odbierz prezent
Rynek walutowy Forex oszalał. Polski złoty dewastuje zachodnie waluty. Kurs dolara, euro, franka i funta dalej w dół

Mamy dzisiaj do czynienia z kolejnym dniem na rynku walutowym, kiedy to polski złoty rośnie w siłę w stosunku do głównych walut światowych. Kurs dolara amerykańskiego (USD/PLN), euro (EUR/PLN), franka szwajcarskiego (CHF/PLN) i funta brytyjskiego (GBP/PLN) ponownie muszą uznać wyższość polskiego złotego.

Kurs dolara amerykańskiego do polskiego złotego (USD/PLN)

Kurs dolara amerykańskiego do polskiego złotego (USD/PLN) ponownie się dzisiaj osłabia. Po przełamaniu wsparcia na poziomie 4,06 – 4,08, obecnie będzie on stanowił opór podczas ewentualnej korekty. W ten spektakularny sposób doszło do naruszenia średnioterminowego trendu wzrostowego na parze walutowej (USD/PLN). Dzięki temu coraz bardziej realna jest kontynuacja ruchu w dół na prze USD/PLN, a kurs dolara mógłby zejść nawet w kierunku 3,80 zł. Dzisiaj kurs dolara (USD/PLN) traci -0,40% sprowadzając notowania w rejon 4,0282 zł.

USDPLN 

Wykres 1: kurs dolara amerykańskiego do polskiego złotego (USD/PLN) (3 miesiące)

Kurs euro do polskiego złotego (EUR/PLN)

Do załamania struktury wzrostowej doszło również na parze EUR/PLN, gdzie kurs załamane zostało wsparcie zlokalizowane nieco powyżej 4,50, a także sam okrągły poziom psychologiczny 4,50. Takie przebieg notowań może zachęcić stronę podażową by sprowadzić kurs euro nawet w rejon 4,30 zł. Obecnie notowania euro (EUR/USD) przebiegają na poziomie 4,4231 zł, a kurs euro do polskiego złotego traci dzisiaj -0,36%.

EURPLN 

Wykres 2: kurs euro do polskiego złotego (EUR/PLN) (3 miesiące)

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHF/PLN)

Jeszcze mocniej względem polskiego złotego traci dzisiaj na wartości frank szwajcarski. Kurs franka (CHF/PLN) spada dzisiaj już o -0,71% do poziomu 4,1575 zł. Przybliża to wspominany we wcześniejszych wpisach target, który może się znajdować na tej parze walutowej w rejonie 4.05 zł.

CHFPLN 

Wykres 3: kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHF/PLN) (3 miesiące)

Kurs funta brytyjskiego do polskiego złotego (GBP/PLN)

Kurs funta (GBP/PLN) traci dzisiaj na wartości o -0,61% do poziomu 4,9574. Także i w tym przypadku, po złamaniu kluczowych wsparć ruch spadkowy jest stabilnie kontynuowany. Zasięgiem fali zniżkowej może się okazać poziom okolic 4,80 zł.

GBPPLN 

Wykres 4: kurs funta brytyjskiego do polskiego złotego (GBP/PLN) (3 miesiące)

Warto również zapoznać się ze wskaźnikami makroekonomicznymi opublikowanymi w ostatnim czasie z różnych gospodarek świata, które mają wpływ na rynek walutowy:

Wskaźnik Ifo z Niemiec i PPI z Hiszpanii

Nowa Zelandia - bilans handlowy

Szwajcaria: rynek pracy i bilans handlowy, Niemcy: klimat biznesowy GfK

Polska - stopa bezrobocia

USA: Conference Board i rynek nieruchomości

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk