• Odbierz prezent
Rynek w trybie oczekiwania przed inflacją PCE- komentuje analityk TeleTrade Bartłomiej Chomka
fot. freepik.com

Wysoki odczyt inflacji CPI (4,2%- najszybszy wzrost od 2008 roku) z USA sprawił, że rynek spodziewa się wzrostu inflacji Personal Consumption Expenditures do 2,9% z 1,8% r/r. Reakcja rynku na dane prawdopodobnie uzależniona będzie od wielkości odchylenia od oczekiwań rynkowych. Jeżeli okaże się, że kluczowa miara inflacji PCE, którą kieruje się Rezerwa Federalna wzrośnie wyraźnie powyżej 3%, to może to być spore zaskoczenie dla rynku, ponieważ dzisiejsze oczekiwania są najwyższe od prawie 30 lat. Wyższy odczyt może wpłynąć na wzrost rentowności obligacji amerykańskich, które mogą negatywnie wpłynąć na metale oraz pozytywnie dla amerykańskiego dolara. Indeksy amerykańskie mogą zachować się mieszanie, ponieważ dla sektora technologicznego może to być zła informacja ze względu na to, że jest bardziej zadłużony i gorzej radzi sobie w środowisku reflacyjnym. Odczyt bliski oczekiwań rynkowych może być neutralnie odebrany przez rynek.


Chciałbyś zacząć spekulować na rynkach? Potrzebne konto handlowe założysz w TeleTrade klikając w przycisk poniżej

                                                                                           konto handlowe forex TeleTrade czy warto

Załóż konto handlowe

Więcej szczegółów na temat TeleTrade znajdziesz w tym artykule.


 

Eurusd od wczoraj utknął w 30 pipsowej konsolidacji

Potencjalna reakcja wzrostowa po publikacji danych może się pojawić poniżej pierwszych Stop Lossów 1.2160. Niższe potencjalna wsparcia to 1.2130-15 lub poniżej okrągłego poziomu 1.2100. Od góry potencjalnym oporem może być poziom 1.2216.

Rynek w trybie oczekiwania przed inflacją PCE- komentuje analityk TeleTrade Bartłomiej Chomka - 1

Funt brytyjski wczoraj dostał wiatru w żagle

po komentarzu G. Vlieghe z Banku Anglii, który stwierdził, że w pierwszym kwartale przyszłego roku może dojść do podwyżki stóp procentowych. W krótkim terminie to jednak dane o inflacji PCE mogą zadecydować o dalszej kondycji funta. Potencjalne wsparcie na GBPUSD to 1.4140. Warto również zwrócić uwagę na to jak potencjalnie cena może zachować się jeżeli znajdzie się w okolicy tegorocznych szczytów 1.4241.

Rynek w trybie oczekiwania przed inflacją PCE- komentuje analityk TeleTrade Bartłomiej Chomka - 2

Para USDJPY od wczoraj zyskała ponad 80 pipsów

głównie ze względu na wzrost rentowności 10-letnich obligacji amerykańskich. Jeżeli dane z godziny 14:30 znacznie będą odbiegały od oczekiwań, to potencjalnie na tej parze może pojawić się największa zmienność. Zazwyczaj USDJPY jest najciekawszą parą, która najlepiej reaguje na dane fundamentalne z USA. Potencjalne wsparcie na USDJPY może być w okolicy 109.70 lub 109.25.

Rynek w trybie oczekiwania przed inflacją PCE- komentuje analityk TeleTrade Bartłomiej Chomka - 3

Dla 10-letnich obligacji amerykańskim

ważnym oporem może być poziom 1.62 oraz wsparcie 1.5800. Jeżeli na rynku walutowym podczas publikacji danych pojawi się mieszana reakcja to warto zwrócić uwagę na to czy zmienność na obligacjach amerykańskich będzie charakteryzowała się jednokierunkowym ruchem.

Rynek w trybie oczekiwania przed inflacją PCE- komentuje analityk TeleTrade Bartłomiej Chomka - 4

Konsolidacja na obligacjach amerykańskich

oraz słabość amerykańskiego dolara pozytywnie w ostatnich tygodniach wpływa na złoto, dlatego też większa zmienność na obu instrumentach może mieć duży wpływ na złoto. Potencjalnym wsparciem na złocie może być strefa pomiędzy 1880-1887$ lub 1858$.

 Rynek w trybie oczekiwania przed inflacją PCE- komentuje analityk TeleTrade Bartłomiej Chomka - 5

Nota prawna


Bartłomiej Chomka

Główny analityk TeleTrade. Z wykształcenia ekonomista. Trader z ponad 10-letnim doświadczeniem zdobytym na rynku walutowym oraz w firmach proptradingowych. Autor licznych wywiadów, artykułów eksperckich oraz komentarzy rynkowych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk