• Odbierz prezent
usdchf ichimoku
Z artykułu dowiesz się:

Jak wygląda sytuacja techniczna na parze USDCHF

Po wczorajszych pustkach w kalendarzu makroekonomicznym, dzisiaj sytuacja wygląda znacznie lepiej. Do tej pory mamy już za sobą ważne dane z Chin – Produkcja przemysłowa okazała się być większa od oczekiwań wzrastając rok do roku o 6,3%, co prawdopodobnie sprawi, że pierwsze godziny handlu w Europie powinny być dość zmienne. Ponadto o 8.00 poznaliśmy odczyt CPI w Niemczech, który w skali miesięcznej wyniósł 0,0%.

O godzinie 9.15 otrzymamy kolejny ważniejszy odczyt, tym razem dotyczący szwajcarskiej gospodarki. Chodzi o wskaźnik PPI i z tego względu można się spodziewać o wiele większej zmienności na USDCHF niż wczoraj. Sprawdźmy jak wygląda tam na teraz sytuacja techniczna.

 

 USDCHF, H4FXMAG forex rynek usdchf przed danymi 1

 

Na interwale H4 cena znajduje się pod chmurą, ale sytuacja nie jest do końca jasna. Kolejność linii Tenkan i Kijun nadal jest wzrostowa, a cena jest dokładnie na linii Kijun. Linia Chikou span również nie potwierdza sentymentu spadkowego przebywając w tym momencie ponad linią ceny.

Trzeba również zauważyć wczorajszą dość sporą świecę pinbar, która potwierdziła, że popyt nie da tak łatwo za wygraną. Jakie przyjąć scenariusze na dzisiaj? Przede wszystkim ważna jest reakcja ceny na linię Kijun – jeśli zostanie wyłamana, to powstanie spadkowy sygnał, który przy dalszym ruchu w dół zostanie potwierdzony przez martwy krzyż i Chikou span. Spadki mogą przyspieszyć przede wszystkim przy wyłamaniu wspomnianego pinbara.

Żeby natomiast mówić o przewadze popytu najpierw cena musi pokonać opór, który zatrzymał ostatnią falę wzrostową przy 0.978.


Michał Łyko

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Ekspert japońskiej metody inwestowania Ichimoku Kinko Hyo - jednej z najstarszych metod analizowania oraz konstrukcji wykresów. Na rynkach finansowych od ponad 3 lat.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk