• Odbierz prezent
Rynek metali szlachetnych - specjalny webinar TMS

Kryzys związany z COVID-19 przyczynił się do nagłego spadku i dynamicznego wzrostu cen m.in. złota i srebra. Niepewność, z jaką rynki zmierzyły się podczas pandemii spowodowała, że inwestorzy masowo zaczęli kierować swój kapitał do „bezpiecznych przystani”. Popyt na fizyczne złoto przerósł podaż, a ceny surowca inwestycyjnego u dealerów oderwały się na moment się od wyceny rynkowej. Dowiedz się co dzieje się na rynku metali szlachetnych i zapisz się na specjalny webinar TMS Brokers!


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Złoto i srebro zniknęły ze skarbców, a ich ceny poszybowały w górę, a producenci wstrzymali sprzedaż na całym świecie. Na tle niskich, a w niektórych krajach ujemnych stóp zwrotu, w otoczeniu perspektyw anemicznego odbicia gospodarczego, wybuch pandemii COVID-19 spowodował lawinowy wzrost popytu na fizyczny kruszec. W marcu amerykańska mennica sprzedała 151,5 tys. uncji Amerykańskich Orłów. To najwyższy miesięczny wynik od lipca 2015 roku. W Stanach Zjednoczonych cena tej monety w pewnym momencie wzrosła o 130 dolarów (8 proc.) od ceny spot. Zazwyczaj różnica ta wynosi średnio 25 USD.

 

ZAPISZ SIĘ NA WEBINAR!

 

Gwałtowne zmiany na rynkach finansowych spowodowały, że inwestorzy „rzucili się” w kierunku bezpiecznych przystani. W I kwartale 2020 r. produkcja złota spadła o 3 proc. r/r. Był to najniższy poziom wydobycia od 2015 r. i największy spadek rok do roku od I kwartału 2017 r. W II kwartale część kopalń wznowiła produkcję, więc sytuacja zaczęła się normować, ale dostęp inwestorów do złota, jak i srebra jest nadal utrudniony. Bezprecedensowe wydarzenia i przerwany łańcuch dostaw sprawiły, że mogło wydawać się, że również „papierowe” metale szlachetne (np. kontrakty CFD), będą zyskiwać na wartości. Tak się jednak nie stało. Złoto spadło w drugiej połowie marca o 12,3 proc., z 1700 do 1492 dolarów, a srebro aż o 34 proc., z 18,70 do 12,30 dolarów .

Jeśli chcesz lepiej zrozumieć, co wydarzyło się na rynku metali szlachetnych w ostatnim czasie, od czego zależy cena złota i srebra, a także czym są ETF-y i jaką rolę odgrywają w świecie królewskiego metalu – zapisz się na bezpłatny webinar, organizowany przez TMS Brokers 15 lipca o godz. 18:00.

Podczas szkolenia usłyszysz odpowiedź na pytanie czy złoto zaatakuje historyczne szczyty, a także dowiesz się też jak dużą rolę odgrywają spekulanci na rynku srebra. Ekspert TMS opowie też czym są i w jaki sposób interpretować dane CFTC oraz czy hybrydy i samochody elektryczne wpłyną na wzrost wartości przemysłowego metalu?

Ponadto przedstawi fundamenty tego segmentu rynku surowcowego i oceni bieżącą atrakcyjność inwestycyjną metali. W trakcie szkolenia live można zadawać pytania, a ekspert OTC pokaże w jaki sposób można inwestować w nie poprzez kontrakty. Ocenimy potencjał dalszych wzrostów cen złota oraz srebra i odniesiemy się do aktualnej sytuacji rynkowej. 

Notowania: ZŁOTO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GOLD/

TMS Brokers

TMS Brokers to działający od 1997 roku, pierwszy walutowy dom maklerski w Polsce. Oferta TMS umożliwia handel bez prowizji na indeksach, walutach, kryptowalutach i surowcach. Klienci mogą korzystać z dwóch platform transakcyjnych: autorskiej aplikacji mobilnej do tradingu TMS Brokers oraz MetaTrader 5, które umożliwiają dostęp do globalnych rynków z poziomu smartfona w dowolnym miejscu i czasie.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk