• Odbierz prezent
Rynek Bawełny przeżywa załamanie po dotknięciu ceny 95 centów! Czy to koniec korekty na notowaniach cotton?

Rynek Bawełny przeżywa małe załamanie po dotknięciu ceny 95 centów. Wartość ta nie jest przypadkowa, jak przeanalizujemy ostanie kilkanaście lat. Często pełniła role oporu, podobnie jak to miało miejsce w maju 2018 roku. Wtedy po pierwszej fali spadków utworzył się nowy trend, który trwał dwa lata i dotarł do dołka 48 centów.

Wiadomości rynkowe z mBank

Aktualnie daleko nam do powtórki z historii, ale pierwszy element układanki podażowej został zrealizowany. Po odbiciu od oporu 95 centów notowania Cotton testują wsparcie 85 centów.

Teraz piłeczka jest po stronie popytu. Obrona wsparcia to ich zadanie, jak się to uda, to cena powinna rozpocząć wspinaczkę do góry. W ostatnich tygodniach czerwona średnia krocząca MA50 przecięła od dołu wolniejszą MA200, co jest klasycznym sygnałem zmiany trendu. Same wzrosty trwają już dość długo, o czym przypomina mocno wykupiony wskaźnik RSI.

Możliwości są wiec dwie. Pierwsza to potraktowanie ostatniej przeceny i obrony wsparcia 85 centów jako korekty. Tym samym jest to zapowiedź ataku na ostatni szczyt 95 centów. Jeżeli posiadacze długich z nie wykażą się inicjatywą w najbliższych dniach, to wkrótce Bawełna może być kwotowana po 80 centów, co jest kolejnym niższym wsparciem. Pewną podpowiedzią może być zasięg ostatnich czarnych świec. W dotychczasowych wzrostach korekty mieściły się w przedziale 50-60 punktów. Teraz ta wartość została podwojona, co świadczy o rosnącej sile podaży. Zachowanie ceny na niebieskim wsparciu pomoże rozwiązać łamigłówkę wykresową.

Koniec korekty na Bawełnie - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk