• Odbierz prezent
Rynek akcji – warszawskie indeksy znów „na minusie”.  Akcje Allegro i CD Projektu liderami spadków, choć to walory TS Games przeceniły się zdecydowanie najmocniej
fot. Materiał własny

We wtorek na globalnym rynku akcji dominowała podaż. Na Wall Street najmocniej traciły spółki technologiczne z indeksu Nasdaq (-2,4%), którym nie pomogła wypowiedź prezesa Snapa (-43,1%), ostrzegająca przed pogorszeniem koniunktury w USA, przez co ucierpią zyski spółki w II kw.

Wśród największych amerykańskich spółek najmocniej przeceniła się Meta (-7,6%), która podobnie do Snapa, sporą część przychodów uzyskuje z tytułu reklam na platformie. Indeks szerokiego rynku S&P 500 stracił 0,8%. W Europie wśród liderów spadków znalazły się kluczowe indeksy DAX (-1,8%) i CAC40 (-1,7%). Na dzisiejszej azjatyckiej sesji panują mieszane nastroje, a indeksy nie zmieniły istotnie swojej wartości. Dziś o godz. 14.30 poznamy zamówienia na dobra bez środków transportu i na dobra trwałego użytku w USA.

Rynek akcji – warszawskie indeksy znów „na minusie”. Akcje TS Games poleciały mocno w dół - 1

 

W indeksie WIG20 (-1,4%) zyskało jedynie Orange (+2,7%) i JSW (+2,1%), do najsłabszych walorów drugi dzień z rzędu należało Allegro (-5,2%) i CD Projekt (-4,8%).

W indeksie mWIG40 (-0,8%) w czołówce znalazł się LiveChat (+2,8%) i Tauron (+2,3%), zdecydowanie najmocniej przecenił się TS Games (-17,6%), który od szczytu z października 2020 r. przecenił się już o przeszło 80%. Spółka poinformowała, iż nie jest zadowolona z obecnej monetyzacji swoich kluczowych gier, pomimo tego dokonała zmian w programie motywacyjnym, zmniejszając wymagania do wypłaty dodatkowego wynagrodzenia dla menedżerów.

W indeksie sWIG80 (-0,7%) wśród liderów zniżek znalazł się Coal Energy (-8,7%) i Serinus (-7,3%), a na czele indeksu sesję zakończyło Ryvu (+4,5%) i Molecure (+4,3%). Po sesji wyniki zgodne z wcześniejszymi szacunkami opublikowała Enea i PGE, spółki w I kw. zarobiły odpowiednio 495 mln zł i 1,02 mld zł netto. Pozytywnie wynikami zaskoczyło Echo Investment, spółka w I kw. zarobiła 51,4 mln zł, dwukrotnie więcej niż zakładał konsensusu, przeszło dwukrotnie więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że nie wyklucza przedłużenia Tarczy Antyinflacyjnej w całości lub w części.

 

Dziś poznamy odczyt krajowej stopy bezrobocia.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk