• Odbierz prezent
Rynek akcji – walory Dino pociągnęły warszawski indeks w dół. Akcje Pepco oraz KGHM zyskują
fot. Materiał własny

Pierwsza sesja tygodnia przyniosła spadki dla kluczowych indeksów na Wall Street – indeks S&P 500 przecenił się o 0,4%, Nasdaq stracił 1,2%. W Europie kluczowe indeksy nie odnotowały większych zmian – niemiecki DAX oddał 0,5%, francuski CAC40 spadł o 0,2%.

Na dzisiejszej azjatyckiej sesji wyraźnie dominuje popyt – najmocniejszy indeks Hang Seng zyskuje ok. 2,7%. Poranne notowania kontraktów terminowych wskazują na pozytywne otwarcie europejskiej sesji. Wczoraj Komisja Europejska przedstawiła nową prognozę wzrostu PKB Unii Europejskiej – KE spodziewa się wzrostu PKB w 2022 r. o 2,7%, o 1,3 pkt. proc. mniej niż w prognozach z lutego. Dziś poznamy kluczowe dane o produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej w USA, wieczorem publicznie wystąpią prezes Fed Jerome Powell i prezes EBC Christine Lagarde.

Rynek akcji – walory Dino pociągnęły warszawski indeks w dół. Akcje Pepco oraz KGHM zyskują - 1

Krajowy indeks WIG20 zakończył dzień na 0,2%-owym minusie, pomimo solidnych wzrostów w pierwszych godzinach handlu. Indeks najmocniej obciążyły walory Dino (-4%), lekko ponad 3% stracił mBank, CD Projekt i Allegro. Na przeciwległym biegunie znalazły się walory KGHM (+4,5%) i Pepco (+2,9%). Indeksy mWIG40 (+1,2%) i sWIG80 (+0,9%) kontynuowały odbicie zapoczątkowane w piątek.

Wśród średnich spółek najmocniejszy był PlayWay (+8,4%) – producent gier podał, że koszty gry House Flipper Pets DLC zwróciły się w pełni w ciągu pierwszej doby sprzedaży na Steam. W czołówce indeksu znalazł się także Kernel (+6,9%), Grupa Azoty (+5,4%) i AmRest (+5,1%), wyraźnie najsłabszy był DataWalk (-6,1%), który po sesji podał, że odnotował 7,4 mln zł straty operacyjnej w I kw. br.

W indeksie sWIG80 na prowadzeniu znalazły się ukraińskie spółki Astarta (+20,1%) i IM Company (+10,6%) – Astarta poinformowała wczoraj o wykonaniu prac polowych w pełnym zakresie na całym swoim banku ziemi, pomimo rosyjskiej agresji. Dziś o zakończeniu siewów poinformowało również IMC – łącznie obsiano 73% banku ziemi spółki. Najsłabszą spółką w indeksie małych spółek zostało Ryvu (-5,9%).

 

Z pozostałych komunikatów –

  • Wirtualna Polska zarobiła 43,4 mln zł netto w I kw. 2022 r., o 22% powyżej konsensusu oraz o 64% więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz. Autora możesz obserwować na LINKEDIN FACEBOOK TWITTER  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk