• Odbierz prezent
Rynek akcji – akcje LPP, JSW i walory PGNiG pociągnęły indeks blue chipów w dół
fot. Materiał własny

Wtorek przyniósł kontynuację spadków na rynkach akcji. Na Wall Street o ok. 1,1% przeceniły się indeksy S&P 500 i Nasdaq. W Europie nastroje były nieco lepsze – francuski CAC40 stracił zaledwie 0,2%, a niemiecki DAX zyskał 0,5%. Na tym tle fatalnie wyglądał lider spadków krajowy indeks WIG20 (-2,4%).

Dziś na azjatyckiej sesji panują mieszane nastroje, a zmiany indeksów są niewielkie. Poranne notowania kontraktów terminowych na kluczowe indeksy rynków rozwiniętych sugerują lekko pozytywne otwarcie sesji w Europie.

Dziś w kalendarium makro – poznamy niemiecką stopę bezrobocia, krajowy odczyt PKB i dane o inflacji CPI. W II części dnia opublikowane zostaną dane z USA – wnioski o kredyt hipoteczny i przede wszystkim raport ADP z rynku pracy.

Rynek akcji – akcje LPP i walory PGNiG pociągnęły indeks blue chipów w dół - 1

 

W gronie krajowych blue chipów nie przeceniły się jedynie walory Orange (+2,2%), PZU (+1,3%) i Cyfrowego Polsatu (+0,6%). Na przeciwległym biegunie największe spadki w indeksie WIG20 (-2,4%) odnotowało JSW (-7,1%), które wczoraj rano opublikowało wyniki finansowe. Do liderów spadków należało także LPP (-6,5%) i PGNiG (-5,2%).

Średnie spółki z indeksu mWIG40 (-1,7%) i małe spółki z indeksu sWIG80 (-0,3%) nie straciły aż tak mocno. W gronie średnich spółek najmocniej ucierpiał ING (-9,1%), tym samym wyznaczył nowe minima w trendzie spadkowym trwającym od lutego br. – w okresie ostatnich 6 miesięcy bank przecenił się aż o 55% i obecnie znalazł się na poziomach wsparcia z wiosny 2020 r. – dna pierwszej fali koronawirusowej bessy. Najmocniejszym walorem w indeksie był inny przedstawiciel sektora – Bank Handlowy (+6,1%), który pozytywnie zaskoczył wynikami przed sesją.

W indeksie sWIG80 największą zmianę odnotował ZEPAK (-10,9%), tym samym przetestował linię wsparcia w trendzie wzrostowym.

 

 

W temacie najnowszych raportów finansowych:

1. Enea szacuje zysk netto za II kw. na 244 mln zł, konsensus spodziewał się zysku na poziomie 428 mln zł.

2. Zysk netto Asseco Poland w II kw., wyniósł 141 mln zł, zgodnie szacunkami, na zbliżonym poziomie do wyników sprzed roku.

3. Neuca miała w II kw. 37 mln zł zysku netto jednostki dominującej, wobec 36 mln zł przed rokiem.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz. Autora możesz obserwować na LINKEDIN FACEBOOK TWITTER  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk