• Odbierz prezent
Ruch spadkowy kontynuowany przez spółki technologiczne takie, jak Facebook, Amazon czy Netflix

Opublikowane wczoraj cotygodniowe dane odnośnie nowych zasiłków dla bezrobotnych, które wyniosło 1,877 mln osób nie pomogło amerykańskim indeksom w kontynuowaniu wzrostowej passy. Indeksy po obu stronach oceanu zakończyły notowania na minusach.

W przypadku spółek amerykańskich silnym wzrostem zakończyły sesję notowania American Airlines po opublikowaniu przez chińskie władze komunikatu o wydaniu zezwolenia na większą liczbę międzynarodowych lotów pasażerskich na swoje terytorium. Natomiast ruch spadkowy kontynuowały spółki technologiczne takie, jak Facebook, Amazon czy Netflix. W przypadku indeksów europejskich wzrostom nie pomogła nawet decyzja o zwiększeniu o 600 mld euro programu skupu aktywów, co jest kwotą większą niż oczekiwał rynek. Prawdopodobnie dlatego, że na konferencji prasowej prezes EBC poinformowała o zrewidowaniu w dół prognoz wzrostu PKB, jak i poziomu inflacji na lata 2020-2021. Dzisiaj uwaga inwestorów będzie skupiona wokół comiesięcznej publikacji danych z amerykańskiego rynku pracy (stopa bezrobocia oraz zmiana zatrudniania w sektorze pozarolniczym).

Zupełnie inna sytuacja panowała na polskim parkiecie, gdzie WIG20 już równo tydzień kończy sesje na plusie. Natomiast indeks rynku szerokiego przebił poziom 50 tys. punktów, od którego 6 marca rozpoczęła się fala wyprzedaży związana z wybuchem epidemii koronawirusa w Europie. Również na najwyższym od połowy marca poziomie jest indeks WIG-odzież, głównie za sprawą nieustającego trendu wzrostowego spółki CCC, której wczorajszy kurs zamknięcia osiągnął poziom 70zł. Solidny, 8% wzrost zanotowały również akcje Alior Banku po wypowiedzi T. Kulika, że PZU nie rozważa obecnie sprzedaży swoich aktywów bankowych. Natomiast podane przez PGNiG zgodne z szacunkami wyniki finansowe za IQ`20 roku, które z kolei przebiły konsensus na poziomie przychodów oraz zyskowności nie przełożyły się na wzrost notowań spółki, które zakończyły się 1,4% stratą. Bardzo podobnie zachowały się akcje Enei, której wyniki za 2019 rok były również zgodne z podanymi wcześniej szacunkami. Dzisiaj z kolei spółka podała informację o rezygnacji przez pana M. Kowalika z funkcji prezesa spółki bez podania przyczyn tej rezygnacji. Natomiast w przypadku rynku na historycznych maksimach zakończyły się notowania spółki Delko po podaniu wyników finansowych za IQ`20 roku.

WIG w układzie dziennym

Ruch spadkowy kontynuowany przez spółki technologiczne takie, jak Facebook, Amazon czy Netflix - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk