• Odbierz prezent
Ruch boczny na kursie euro względem dolara (EUR/USD). Jak rozwinie się sytuacja na tej parze walutowej?

Od połowy czerwca notowania kursu euro w relacji do dolara (EUR/USD) tworzą ruch boczny. Pomimo że impuls wzrostowy zatrzymał się na cenie 1,14222, to widać wyraźnie, że podaż upodobała sobie strefę niższa i 100 pipsów oraz poziom 1,1250.

Wiadomości rynkowe z mBank

Analiza popytowej strony rynku jest o wiele prostsza, gdyż niemal wszystkie dołki znajdują się blisko równego poziomu 1,1200.

Miejsce to zostawiło wyraźny ślad w postaci dwóch dużych białych świec już na początku czerwca, ale dopiero ostatnie tygodnie to wyraźna obrona przed deprecjacją wspólnej waluty europejskiej.

Jeżeli zwolennicy mocnego euro na trwale przełamią opór 1,1250, a widać, że dzisiejszy poranek tworzy taka okazje, to wkrótce notowania kursu euro wobec dolara (EUR/USD) skierują się do kolejnego ograniczeni dla wzrostów.

W większej skali ogólny sentyment pozostaje spadkowy, co wynika z braku nowego szczytu na interwale tygodniowym. Dlatego warto dopuścić możliwość powrotu do ceny 1,1000. To jest dawny opór, który w wyniku silnych wzrostów z przełomu miesięcy wygenerował impuls na 5 figur.

Wskaźnik RSI na interwale H4 daje większe szanse na test 1.1300 niż znajdującego się o jedną figurę niżej wsparcia.

Powyższe wartości mogą być drogowskazami dla inwestorów zarówno nastawionych na wzrosty, jak i spadki.

Ruch boczny na EURUSD - 1

Wykres kursu euro w stosunku do dolara (EUR/USD)

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk