• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
RPP nie zaskoczyło - w Polsce stopy procentowe bez zmian
Z artykułu dowiesz się:

- Jaką decyzję podjęła dziś RPP

Rada Polityki Pieniężnej podążyła śladem FED, BRA czy RBNZ i pozostawiła stopy procentowe na obecnym poziomie. Po decyzji RPP złotówka nieznacznie umocniła się w stosunku do głównych walut.

 

W Polsce stopy procentowe bez zmian. Oznacza to, że stopa referencyjna pozostanie w wysokości 1,50 proc., stopa lombardowa 2,50 proc., stopa depozytowa 0,50 proc., a stopa redyskonta weksli 1,75 proc.

 

Decyzje, które zapadły na dzisiejszym posiedzeniu Rady nie zaskoczyły ekonomistów. Swoisty debiut zaliczyli dziś nowi członkowie RPP, niedawno mianowani przez Senat: Marek Chrzanowski, Eugeniusz Gatnar i Jerzy Kropiwnicki.

 

Kolejne posiedzenia (najbliższe odbędzie się w dniach 10-11 marca) odbędą się po kolejnych zmianach w składzie Rady. Nowo powołani przez Sejm członkowie: Grażyna Ancyparowicz i Eryk Łon złożą przysięgę przed sejmem dokładnie za tydzień, 10 lutego. 19 lutego wygasają kadencje mianowanych przez prezydenta Komorowskiego Andrzeja Kaźmierczaka i Adama Gaplińskiego, do tego czasu ich następców mianuje obecny prezydent Andrzej Duda.


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk