• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
RPA - 3 ministrów finansów w ciągu 5 dni
Z artykułu dowiesz się:

- Czym prezydent RPA tłumaczył ponowną zmianę na stanowisku ministra finansów

Rand południowoafrykański (ZAR) silnie umocnił się na otwarciu sesji w niedzielę wieczorem. Kurs pary USDZAR otworzył się 5-cio procentową luką.

 

USDZAR - H4

FXMAG forex rpa - 3 ministrów finansów w ciągu 5 dni 1

 

Reakcja rynku związana jest z nominacją nowego ministra finansów przez prezydenta Jacoba Zumę. Sytuacja ta jest o tyle niecodzienna, że w zeszłym tygodniu zdymisjonowanego Nhlanhla Nene na stanowisku ministra finasów zastąpił David van Rooyen. Jednak w związku z falą krytyki jaka spadła na prezydenta po nominacji van Rooyena, Zuma zmienił decyzję, powołując na stanowisko ministra finansów Pravina Gordhana.

 

"9 grudnia 2015 poinformowałem o nominacji na stanowisko ministra finansów Pana Davida van Rooyena. Otrzymałem wiele wiadomości z prośbą o zweryfikowanie tej decyzji. Jako rządzący demokratycznym państwem kładziemy duży nacisk na wsłuchiwanie się w głos obywateli" - stwierdził Zuma w sobotnim oświadczeniu dla południowoafrykańskiej agencji prasowej.

"W związku z tym, postanowiłem po głębokim namyśle i rewizji wcześniejszych działań podjąć następującą decyzję: Mianowałem Pana Pravina Gordhana (...) na stanowisko ministra finansów."

 

Gordhan pełnił już tą funkcję w latach 2009-2014.


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk