• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
fale Elliotta, analiza techniczna
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wykorzystać teorię fal Elliotta w tradingu

Tak naprawdę nie ma skutecznego, jednego przepisu na udany trading. Jedni stosują formacje harmoniczne, drudzy opierają się na Price Action, a jeszcze inni obserwują tylko wielkość wolumenu handlując na kontraktach terminowych. Kluczem jest taki wybór metody, która przyniesie nam największą użyteczność dla naszego portfela. Metodą, nad którą chciałbym się pochylić w tym artykule jest teoria fal Elliotta

 

Zapewne każdy inwestor słyszał lub czytał o głównych założeniach fal Elliota. Cykl impulsu składa się z pięciu fal: trzech fal impulsu oraz dwóch fal korekcyjnych. Jedną z fal korekcyjnych jest fala 4 – przysparzająca największe problemy w identyfikacji oraz w zajęciu pozycji. Co zrobić, żeby nie ponieść strat w przypadku zajęcia pozycji w ramach fali czwartej? Kiedy i na jakim poziomie zrealizować take profit? Czy w ogóle podejmować się handlu na fali czwartej? Chyba większość inwestorów handlujących w oparciu o Elliota na fali korekcyjnej zadawało sobie tego typu pytania.

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Mariusz Krysiak

Sales Dealer w domu makerskim HFT Brokers. Związany z rynkiem finansowym od 2010 roku. Aktywny inwestor na rynku walutowym. Zwolennik stosowania strategii Price Action, jak również łączenia fal Elliota z ciągiem liczb Fibonacciego.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk