• Odbierz prezent
Rozbudowa mocy produkcyjnych, prace rozwojowe oraz zmiana prognoz – notowania BIOMAXIMA SA (BMX)
fot. materiał własny

Spółka poinformowała o ukończeniu budowy nowego zakładu produkcyjnego oraz o zaadaptowaniu BioMaxima powierzchni magazynowej i biurowej w zakupionym budynku. W nowym budynku produkcyjnym ma znaleźć się nowy wydział produkujący asortyment do testowania lekowrażliwości (AST). Ostatnim etapem rozbudowy mocy produkcyjnych będzie modernizacja istniejącego budynku, a zakończyć ma się ona w III kw. 2023 roku. Łączne wydatki inwestycyjne w bieżącym roku szacujemy na ponad 8 mln zł.

 

Zobacz także: Akcje BioMaxima: czy warto? Analitycy DM BOŚ analizują

 

Prace rozwojowe

BioMaxima prowadzi prace rozwojowe nad stworzeniem technologii produkcji testów dla nowych oznaczeń z krwi i innych płynów ustrojowych oraz testów do zastosowań w przemyśle. Spółka rozwija swoje technologie we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie oraz Uniwersytetem Warszawskim. Wraz z Uniwersytetem Warszawskim BioMaxima pracuje nad stworzeniem rodziny testów molekularnych do wykrywania obecności Salmonella spp. i Listeria spp., dla których konkurencja jest obecnie ograniczona.

Rozbudowa mocy produkcyjnych, prace rozwojowe oraz zmiana prognoz – notowania BIOMAXIMA SA (BMX) - 1

 

Zmiana prognoz

W skutek niższych od naszych oczekiwań wyników obniżamy nieco prognozy przychodów i zysków na bieżący rok i najbliższe lata. W długim terminie zwiększamy oczekiwaną marżę EBITDA BioMaximy, zakładając że wraz ze wzrostem skali działalności będzie się ona zbliżała się do marż osiąganych przez znacznie większe spółki z grupy porównawczej (27-28%). Dostosowujemy zakładane wydatki inwestycyjne do obecnie oczekiwanych. Zwiększamy również zakładany poziom kapitału obrotowego netto na koniec bieżącego roku mając na uwadze istotny jego wzrost w I kw. 2023.

Rozbudowa mocy produkcyjnych, prace rozwojowe oraz zmiana prognoz – notowania BIOMAXIMA SA (BMX) - 2

 

 

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

 


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect. W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk