• Odbierz prezent
Równość korekt na kursie euro do korony norweskiej (EUR/NOK)

Poziom 10.2000 ma szanse na dłużej zapisać się w historii wykresu kursu euro do korony norweskiej (EUR/NOK).

Zaczynając jednak od początku od początku.

Waluta Norwegii systematycznie traci na wartości, a poziom powyżej 10.0000 należy uznać za wyjątkowa okazje do utworzenia punktu zwrotnego w postaci szczytu. Na palcach jednej ręki można policzyć przypadki kiedy NOK był notowany w tych zakresach. Każdorazowo oznaczało to nadejście silnej fali umocnienia NOK w kolejnych tygodniach lub miesiącach.

Listopadowa przecena wspólnej waluty europejskiej jest tej samej wielkości co sierpniowo-wrześniowa korekta. Obrazują to dwa identyczne żółte prostokąty, gdzie ruch ceny wypełnia w pełni przestrzeń pomiędzy górną i dolną podstawa tej figury. Jest to poważny sygnał na kontynuacje trendu wzrostowego z bieżących dołków 10.0200. Wynika to zarówno z geometrycznej równości korekt jak i zamiany dawnego oporu we wsparcia.

Zatrzymanie na dolnej bandzie 

Wideo: Wstęga Bollingera

Wstęga Bollingera FXMAG forex równość korekt na kursie euro do korony norweskiej (eur/nok) eurnok euro to norwegian krone eur korekta przecena trend pe wskaźnik kurs euro korona norweska eurnok bollinger macd 1
Podczas tego nagrania dowiesz się: - Co to jest wstęga Bollingera? - Jak skonstruowana jest Wstęga Bollingera? - Rodzaje linii wewnątrz Bollingera? - Ustawienia Wstęgi Bollingera - Sygnały płynące ze Wstęg Bollingera
Oglądaj
także wspiera dalsze umocnienie Euro.

Równość korekt na EURNOK - 1

Sytuacja na niższych interwałach nie daje jeszcze podstaw do otwierania pozycji długich.

Szczyty układają się na coraz niższych poziomach. Dopóki taki stan rzeczy nie ulegnie zmianie to ruch w stronę ostatnich szczytów 10.3000 stoi pod znakiem zapytania.

Zwolennicy wzrostów zwrócą uwagę na oscylator MACD. W tym miesiącu poszczególne dołki tworzą strukturę rosnącą co jest w sprzeczności z ruchem ceny na wykresie. Pozytywna dywergencja, bo o niej mowa, często jest początkiem nowej fali wzrostowej. Jeżeli MACD na trwale wejdzie w zakres wartości dodatnich to z większym optymizmem będzie można spoglądać na północ.

Podsumowując, przełamanie wsparcia 10.2000 to poważny sygnał to poważny sygnał na rozbudowanie spadków w cenie i czasie, podobnie jak to miało miejsce w przeszłości. Kolejne niżesz wsparcie to 9.9000. W przeciwnym przypadku układ kresek nadal układa się w trend wzrostowy na dziennym wykresie EURNOK.

Równość korekt na EURNOK - 2

Notowania: EURNOK

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURNOK/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk