• Odbierz prezent
Równość korekt na AUDUSD

Dolar australijski odrobił niemal wszystkie straty w wyniku marcowych spadków. Opór, od którego zaczęła się seria czarnych świec to 0.6660. Zeszłotygodniowe maksima to 0.6560, czyli jedna figura niżej.

Wiadomości rynkowe z mBank

Powoli, ale systematycznie notowania AUDUSD zbliżają się do kluczowego oporu, który ponownie może zepchnąć wartość AUD o kilka figur.

Jednak aby to miało miejsce, to aktualny sentyment musi ulec zmianie. Ostatnie dwa dni to raczej korekta, gdyż 0.6380 ma potencjał na utworzenie lokalnego dołka. Przemawia za tym kilka sygnałów technicznych. Tym najważniejszym jest utrzymanie się serii porównywalnych korekt. Mierzenie kierunkowe wskazuje, że bieżąca długość fali spadkowej koresponduje z wartością 100% poprzedniej przeceny AUD.

Trendowy Bollinger także nie daje nadziei posiadaczom krótkich pozycji. Wskaźnik skierowany jest na północ, a cena przebywa w górnej połowie, czyli powyżej MA20.

Oscylatory pod wykresem są już mniej jednoznaczne. RSI próbuje pokonać swoją linię trendu wzrostowego, co w połączeniu z jego wysokimi wartościami należy uznać za poważany sygnał ostrzegawczy. Stochastic nie jest użyteczny w silnych trendach, wiec warto poczekać z jego analizą na trend boczny.

Równość korekt na AUDUSD - 1

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk