• Odbierz prezent
Rover Mechanic Simulator 22 września zadebiutuje na Xbox One i Xbox Series X/S

Po udanej premierze na PC – Rover Mechanic Simulator – którego producentem jest Pyramid Games, trafi na konsole Microsoftu. Symulator marsjańskiego mechanika zadebiutuje na Xbox One oraz Xbox Series X/S już 22 września br. Wydawcą projektu jest Ultimate Games. W kolejnych miesiącach Rover Mechanic Simulator pojawi się również na PlayStation 4, PlayStation 5 i Nintendo Switch.

- Miło nam ogłosić, że już 22 września, nasza autorska gra – Rover Mechanic Simulator – będzie dostępna na Xbox One oraz Xbox Series X/S. Rozwój tytułu o kolejne platformy jest następstwem dużego zainteresowania wersją na PC. Aktualnie odsetek pozytywnych recenzji na platformie Steam wynosi 90 proc. Liczymy, że nasza marsjańska propozycja zyska popularność również wśród użytkowników konsoli. W przyszłości planujemy dostosować grę do PlayStation4, PlayStation5 oraz Nintendo Switch, co mamy nadzieję znacznie zwiększy przychody ze sprzedaży tego tytułu – mówi Jacek Wyszyński, prezes Pyramid Games.

Za wydanie wersji na konsole Microsoftu odpowiada Ultimate Games.

- Zadaniem gracza w Rover Mechanic Simulator jest naprawa oraz konserwacja łazików marsjańskich. Sukces wykonanego zadania zależy od dokładnej analizy, trafnej diagnozy i użycia odpowiednich narzędzi. Tytuł wyróżnia trójwymiarowa oprawa graficzna, która w sposób szczegółowy odwzorowuje pierwowzory kosmicznych pojazdów. Po ocenach graczy, widać, że gra przyciąga ich uwagę. Jesteśmy przekonani, że wersja konsolowa także trafi w ich gusta – mówi Mateusz Zawadzki, prezes zarządu Ultimate Games.

Postępy w Rover Mechanic Simulator idą też w parze z systemem rozwoju postaci i umiejętności, który oparto na zdobywanych punktach doświadczenia.

- Rover Mechanic Simulator to unikalna propozycja na rynku gier. Podczas realizacji tytułu opieraliśmy się na dokumentacji technicznej NASA, wiernie odwzorowując budowę marsjańskich łazików. Rover Mechanic Simulator jednocześnie dostarcza rozrywki i wiedzy o sprzęcie, który służy badaniom Czerwonej Planety. Gracz pozna budowę pojazdów, poruszających się po Marsie, naprawiając usterki o różnym poziomie trudności. Co więcej, w rozgrywce oddaliśmy w ręce graczy dodatek zawierający najnowszy łazik, badający Marsa, czyli Perseverance DLC – dodaje Jacek Wyszyński, prezes Pyramid Games.

***

O Pyramid Games:

Pyramid Games to działające od 2010 roku studio, zajmujące się tworzeniem gier komputerowych. Zespół Pyramid Games tworzą pasjonaci nauki i science-fiction, dlatego produkcje spółki nastawione są na kierunek popularnonaukowy - gry koncentrują się na tematyce odkrywania nieznanego i zdobywania wiedzy. Najbardziej oczekiwanym tytułem jest symulator przetrwania na Czerwonej Planecie – Occupy Mars: The Game.

Od sierpnia 2020 r. akcje spółki są notowane na rynku NewConnect.

O Ultimate Games:

Ultimate Games prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na PC, konsole oraz urządzenia mobilne. Spółka jest producentem i wydawcą gier sprzedawanych na całym świecie w modelu dystrybucji cyfrowej, za pośrednictwem dedykowanych platform dystrybucyjnych, w szczególności Steam, App Store, Google Play oraz Nintendo eShop, które są największymi dystrybutorami gier i aplikacji na świecie. Model prowadzonej działalności opiera się na produkcji i dystrybucji dużej liczby niskobudżetowych i wysokomarżowych gier przez rozproszone niewielkie zespoły deweloperskie.

Od 2015 roku znaczącym inwestorem spółki jest PlayWay S.A., wiodący producent i wydawca gier komputerowych w Polsce.

Od lipca 2019 roku akcje Ultimate Games są notowane na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk