• Odbierz prezent
Rosnąca liczba nowych zachorowań na koronawirusa bez negatywnego wpływu na notowania na rynkach akcji

Rosnąca globalna i w USA liczba nowych zachorowań na koronawirusa (raport Reutersa podkreślił, że tylko w czterech pierwszych dniach lipca 15 stanów odnotowało rekordowy wzrost nowych zakażeń) bez negatywnego wpływu na notowania na rynkach akcji. Po przerwie w piątek, wczoraj Dow Jones zyskał 460 punktów, Nasdaq kolejny raz ustanowił nowy rekord, a kluczowe amerykańskie spółki takie jak Amazon i Netflix wyznaczyły historyczne maksima, co otworzyło im drogę do jeszcze wyższych poziomów.

Niemal 5% wzrostem zakończyła się sesja dla Tesli, po tym jak JMP Securities podniosło cenę docelową akcji spółki do 1 500 dolarów. Podobnym 5%-owym umocnieniem sesję zakończył Harley-Davidson, w wyniku rekomendacji „kupuj” wystawionej przez Citigroup. Pozytywne rekomendacje dla przedstawicieli branży motoryzacyjnej wspierają ten sektor, który bardzo mocno ucierpiał w wyniku pandemii. Rosnący apetyt na ryzyko wspierała m.in. wypowiedź sekretarz pracy USA Eugene Scalia o lepszych od oczekiwanych danych gospodarczych, które nie uzasadniają kontynuacji dopłat do zasiłku dla bezrobotnych, kończących się w tym miesiącu. Oliwy do „byczego” ognia dolał ruch Warrena Buffeta, który dokonał pierwszego w tym roku znaczącego zakupu akcji, jego spółka Berkshire Hathaway zainwestowała w infrastrukturę do przesyłu gazu ziemnego, kupując aktywa za 10 mld dolarów od Dominion Energy. Wielu inwestorów śledzi ruchy Warrena, dlatego jego ruch wspiera optymistyczne nastroje, które rozlewają się na globalny rynek akcji.

Warszawski parkiet w poniedziałek poruszał się z globalnym wzrostowym nurtem. Główne indeksy zyskały w przybliżeniu 1%, sektorowo najlepiej wypadł WIG Games, po raz kolejny poprawiając historyczny szczyt. W centrum uwagi była spółka TS Games, która kontynuowała wzrosty zainicjowane w piątek, w reakcji na informację o szacunkowych przychodach w drugim kwartale (169,6 mln zł, w porównaniu do 94,9 mln zł osiągniętych w poprzednim kwartale, gdzie 93% udział w tej kwocie stanowią przychody wygenerowane przez grę „Fishing Clash”). Mocną sesję odnotowała też spółka, której biznes mocno zyskuje na pandemii - Mercator Medical, w reakcji na informację o nowych zamówieniach. Od początku trwania pandemii notowania spółki wzrosły już kilkunastokrotnie, w tym na samej wczorajszej sesji – o 25%. Wczorajszy dzień był rewelacyjny również dla przedstawiciela branży OZE – Sunex. Notowania spółki zakończyły dzień na „górnych widłach” – teoretycznie rosnąc o ponad 40%. Za tym wystrzałem notowań stoi raport opublikowany przez emitenta w piątek, który wskazuje na 23% wzrost przychodów ze sprzedaży w II kwartale 2020 roku, pomimo trwającego kryzysu gospodarczego. Zamknięcie notowań drugą sesję z rzędu na dziennych maksimach rodzi szanse na kontynuację wzrostu, przynajmniej na początku sesji.

WIG w układzie dziennym

Rosnąca liczba nowych zachorowań na koronawirusa bez negatywnego wpływu na notowania na rynkach akcji - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk