• Sklep
  • Odbierz prezent
Rosenberg o polityce monetarnej FED
Z artykułu dowiesz się:

- Jakie jest zdanie Erica Rosengrena na temat rozwoju polityki monetarnej FED w 2016 roku

Kolejny z szefów oddziałów FED wypowiada się na temat polityki stóp procentowych i perspektyw podwyżek w 2016 roku. Eric Rosengren jest jeszcze ostrożniejsi niż jego koledzy.

 

Robert Kaplan skupił się na tym, że cztery podwyżki w 2016 roku nie są pewne, a pierwszej należy spodziewać się nie wcześniej niż w marcu. Dennis Lockhart w kwestii pierwszej podwyżki jest bardziej sceptyczny i uważa, że FED będzie posiadał potrzebne dane o gospodarce najwcześniej przed kwietniowym spotkaniem.

Eric Rosengren, szef bostońskiego oddziału FED, uważa, że tempo globalnego wzrostu i tempo rozwoju gospodarki USA może sprawić, że FED będzie zmuszony do wolniejszego tempa podwyższania poziomu stóp procentowych.

 

Rosengren zauważa, że od czasu grudniowej podwyżki stóp większość wydarzeń ma silnie negatywny wydźwięk dla światowej gospodarki. Panika na chińskich giełdach, taniejąca ropa i inne czynniki "pogłębiają obawy o tym, że tempo rozwoju globalnej gospodarki znacząco się osłabiło".

Końcoworoczne prognozy dla wzrostu w 2016 roku podnoszą prawdopodobieństwo, że krajowy wzrost spowalnia. W połączeniu ze słabymi odczytami o inflacji można uznać, że FED będzie musiał zwolnić tempo planowanych podwyżek. W grudniu mówiło się o czterech takich wydarzeniach w 2016 roku.

 

Rosengren uważa, że druga podwyżka będzie głównym testem polityki pieniężnej FED.

"Dalsze zacieśnianie polityki będzie wymagało danych , które potwierdzą, że wzrost gospodarczy pozostanie nie mniejszy niż potencjał gospodarki, tak by decydenci FED mogli być pewni, że docelowy poziom inflacji (2%) zostanie osiągnięty".

 

Eric Rosengren będzie w tym roku wśród głosujących członków w sprawie zmian stóp procentowych.

 

Źródło informacji: CNBC


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk