• Odbierz prezent
ceny ropy pójdą w górę
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynku ropy naftowej

Od marca tego roku ceny ropy naftowej ponownie poruszają się w trendzie spadkowym, przerywanym w tym przypadku dość znaczącymi korektami. Z jedną z nich mamy do czynienia obecnie. Z perspektywy technicznej, korekta ta może być jeszcze kontynuowana.

 

Na interwale H4 widzimy, że po utworzeniu lokalnego dołka w okolicy 46,1$, kolejny został utworzony wyżej (47,2$). Na wykresie może się pojawić teraz formacja RGR, sygnalizująca powrót do krótkoterminowego trendu wzrostowego. Sygnałem dla kupujących w tym scenariuszu byłoby przebicie poziomu 48,55$ i zamknięcie świecy powyżej strefy oporu.

 

BRENT - H4 

brent

 

Poziom docelowy dla wzrostów, wynikający z formacji RGR, wypada przy poziomie 51,42$. Jest to cena baryłki ropy (BRENT), nieobserwowana od 1,5 miesiąca. Analogiczny scenariusz dla ropy WTI to wybicie poziomu 46,5$ i ruch do poziomu 49,25$.

 

WTI - H4 

wti


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk