Publikacja: -
Wydarzenie: -
Pilne
FxMag Partner

Ropa WTI - dzisiejsze wydarzenia i sytuacja techniczna

ropa trading
Z artykułu dowiesz się:
- jakie informacje pojawiły się dzisiaj dla rynku ropy naftowej, oraz to jak wygląda wykres ropy WTI w tym momencie

Otrzymaliśmy dzisiaj kolejny odczyt zapasów ropy naftowej. Po ostatnich dwóch odczytach, które informowały o powiększeniu zapasów mimo oczekiwań analityków w postaci zmniejszenia ich o około 2 miliony baryłek. Dzisiejszy odczyt zaprzecza tej tendencji, po tym jak wobec podobnych oczekiwań analityków zapasy maleją o nieco ponad 7 milionów baryłek ropy naftowej.

 

Jednak to absolutnie nie wszystko co działo się dzisiaj wokół popularnego czarnego złota. Podczas pierwszej części sesji europejskiej ropa zdecydowanie zyskiwała na wartości. Było to spowodowane przede wszystkim pojawieniem się informacji na temat tego, że Arabia Saudyjska rozpoczęła rozmowy w celu zredukowania sprzedaży ropy w sektorze detalicznym.

Następnym rynkowym wydarzeniem była informacja o zaskakująco dużych zapasach paliw pochodnych w USA. W tym momencie rynek wycenia odczyt zapasów ropy, który pojawił się jako ostatnia informacja.

 

 Ropa WTI, H1Ropa WTI - dzisiejsze wydarzenia i sytuacja techniczna

 

Na wykresie godzinnym widzimy, że ropa WTI powoli wraca do swojej pierwszej, wzrostowej tendencji. W tym momencie cena znajduje się przy krawędzi chmury wzrostowej – zamknięcie świeczki ponad nią będzie słabym sygnałem kupna przez wyjście z chmury. Będzie ono jednak potwierdzone przez nachylenie i pozycję linii Tenkan i Kijun sen oraz linię Chikou span.

 

 Ropa WTI, DziennyRopa WTI - dzisiejsze wydarzenia i sytuacja techniczna

 

Biorąc pod uwagę dłuższy interwał dzienny, wzrostowy kierunek na H1 będzie jak najbardziej prawidłowym, ponieważ jeśli świeczka dzienna zamknie się dzisiaj powyżej linii Tenkan otrzymamy silny wzrostowy sygnał trzech linii, zapowiadający walkę o kolejne szczyty na ropie.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij
Zarejestruj się, aby otrzymać pełen dostęp do zasobów portalu oraz 1 nr magazynu FXMAG za darmo!