• Odbierz prezent
Ropa w obliczu rekordowego cięcia produkcji. Darmowe szkolenie online z analitykiem rynków surowcowych XTB

 Pomimo, że kraje OPEC doszły do porozumienia i zdecydowały się na cięcia wydobycia, to nie były one wystarczające by doszło do odbicia na rynku “czarnego złota”. Popyt na surowiec jest wciąż mniejszy od podaży. W środę baryłka ropy WTI była notowana poniżej 20 dolarów za baryłkę.

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie online z analitykiem rynków surowcowych XTB - Michałem Stajniakiem, na którym przyjrzymy się bliżej obecnej sytuacji na rynku ropy.

  • OPEC+ uzgadnia cięcia na poziomie 9,7 mln brk na dzień od maja do czerwca, później redukcja wielkości cięcia
  • Dodatkowe cięcia ze strony państw G20 wraz z wypełnieniem rezerw strategicznych mają dać ograniczenie podaży wraz z OPEC+ na poziomie 20 mln brk
  • IEA sugeruje 29 mln brk na dzień spadku popytu w kwietniu, w Q2 spadek na poziomie 15 mln brk/d
  • Rynek może nie wierzyć w prognozy rychłego odbicia popytu w drugiej połowie roku
  • Rekordowe poziomy contago na rynku

Ponadto, w związku z bardzo dynamiczną sytuacją spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa na świecie, udostępniamy Ci dodatkowe raporty wideo dotyczące wpływu koronawirusa na globalną gospodarkę oraz analizę sytuacji na rynku złota. Dowiesz się z nich, dlaczego dane zjawiska mają miejsce i jak odnaleźć się w nowych warunkach na rynku.

 

OGLĄDAJ ONLINE

 

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Notowania: ROPA NAFTOWA (WTI)

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USOIL/

X-Trade Brokers

XTB jest jednym z wiodących europejskich brokerów i największym polskim brokerem. Zapewnia inwestorom dostęp do ponad 1500 instrumentów, wliczając w to waluty, indeksy, akcje i towary. Obecnie posiada oddziały w 11 krajach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk