• Odbierz prezent
Ropa typu WTI - niewielka korekta czy początek większego ruchu spadkowego?
fot. freepik.com

Ropa WTI od kilku dni odpoczywa. Przełożyło się to na ruch korekcyjny. Koniec fali spadkowej zatrzymał się na wzrostowej linii trendu. Jej nachylenie jest dość agresywne w ostatnim czasie, dlatego też na wykresie są dwie linie tego typu.

Wiadomości rynkowe z mBank

Piątkowy dołek można porównać z podobnymi miejscami z przeszłości. Niebieska linii 51$ nie znajduje się w przypadkowym miejscu, o czym informują wzrostowe strzałki. Tym samy aktualne wyhamowanie na tym wsparciu daje potencjał do kolejnego białego impulsu. Zasięg wzrostów można określić dzięki szczytom z przeszłości, które są naturalnymi oporami. Najbliższy znajduje się na poziomie 54.70$ a kolejny dwa dolary wyżej.

Scenariusze podażowe muszą poczekać na zdecydowaną reakcję posiadaczy krótkich pozycji. Układ ostatnich szczytów i dołków nie daje podstawy do kierowania wzroku w dół, poza tworzeniem kolejnych korekt.

Układ sił mógłby się zmienić, gdyby niebieskie wsparcie zostało przełamane z należytą gwałtownością, aby nie zostawić wątpliwości co do zmiany sentymentu.

Pod wykresem umieściłem oscylator MACD, który tworząc dywergencje, potrafi wcześniej ostrzec o zmianie nastrojów na danym instrumencie. Aktualny układ słupków tego narzędzie nie pozostawia złudzeń, że popyt ma się dobrze, nie licząc bieżącej korekty, która jest naturalnym okresem odpoczynku w każdym trendzie.

WTI – to tylko korekta - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk