• Odbierz prezent
Ropa naftowa znów wchodzi w rynek niedźwiedzia
Z artykułu dowiesz się:

- Co dzieje się na rynku ropy?

Investing.com - Na rynku ropy naftowej jest kiepsko, a nawet gorzej. Mimo tego, że w czwartek rano ceny surowca nieznacznie odrabiały straty, trudno mówić o poprawie sentymentów, bo wciąż znajdujemy się na najniższych, od 10 miesięcy, poziomach cenowych.

 

 FXMAG forex ropa naftowa znów wchodzi w rynek niedźwiedzia investing.com opec ropa 1

W powietrzu wciąż wisi obawa o produkcję amerykańskiej ropy z łupków i przesyt surowca na rynku. Mimo wysiłków OPEC i non – OPEC, cena ropy WTI oscyluje wokół 42 dolarów za baryłkę (podczas wczorajszej sesji dobiła do 10 miesięcznego minimum na poziomie 42,05 dolarów.) Brent ma się nieco lepiej, sytuując się na poziomie 45,34 dolarów za baryłkę.

Od końca lutego cena ropy naftowej spadła o około 20%, wchodząc tym samym w rynek niedźwiedzia.

Ceny surowca były ostatnimi czasy pod presją, w związku z nadprodukcją amerykańskiej ropy z łupków. W Stanach Zjednoczonych wciąż przybywa platform wiertniczych, co budzi obawy o to, że na rynku będzie przesyt. W perspektywie roku, amerykańska produkcja wzrosła, aż o 8%.

Nie pomaga OPEC, non - OPEC, nie pomagają umowy, ograniczenia, redukcje i cięcia, bo zapewne wydobycie wciąż jest rentowne... a problem polega na tym, że nikt dokładnie nie wie, ile tak na prawdę kosztuje wyprodukowanie jednej baryłki ropy naftowej i kiedy padnie: "szach mat".


Investing.com

Portal finansowy Investing.com został założony w 2007 roku i jest kompleksowym źródłem informacji oraz narzędzi związanych z rynkami finansowymi. Investing.com udostępnia m.in. notowania w czasie rzeczywistym, wykresy przesyłane strumieniowo, aktualne informacje finansowe, analizy techniczne, katalogi i listy brokerów, kalendarz ekonomiczny oraz narzędzia i kalkulatory. Strona internetowa dostarcza kompleksowych informacji na temat walut, indeksów, papierów wartościowych, kontraktów terminowych , opcji, towarów, stóp procentowych i obligacji. Mając rosnącą liczbę użytkowników na całym świecie, Investing.com jest wiodącym globalnym portalem finansowym, który nieustannie się rozwija, dodając nowe innowacyjne funkcjonalności i działy, zapewniając swoim czytelnikom optymalne wszechstronne źródło informacji

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk