• Odbierz prezent
Ropa naftowa WTI załamała się od wczoraj prawie o 10%- czy to już koniec trendu wzrostowego?

Cena ropy naftowej WTI po wyznaczeniu szczytu na wczorajszej sesji, następnie zaczęła dość dynamicznie zniżkować. Obecnie skala spadków od szczytu wyznaczonego na poziomie 40,44 dolarów, to już ponad 8%.

Sytuacja na rynku ropy naftowej

OPEC+ zadecydowało o przedłużeniu zmniejszonego wydobycia o kolejny miesiąc. Przypomnijmy, że z powodu pandemii koronawirusa i drastycznego zmniejszenia zapotrzebowania na ropę naftową, kartel zdecydował się nacięcie wydobycia o niemalże 10 milionów baryłek dziennie. Jest to około 10% całkowitego wydobycia na świecie. Według nowych ustaleń, ta zmniejszona produkcja będzie utrzymana co najmniej do końca lipca.

Ropa naftowa WTI – jak reaguje cena?

Oczywiście taka informacja nie jest pozytywna, ponieważ świadczy o utrzymującym się braku popytu. W reakcji na te informacje, mamy do czynienia z dość gwałtownymi spadkami. Jeszcze wczoraj jedna baryłka ropy naftowej WTI była notowana w szczytowym momencie po 40,44 dolarów natomiast dziś cena wynosi 37,26 dolarów.

 ropa WTI 1

Wykres ropy naftowej WTI (3 dni)

Spadek doprowadza do wytworzenia sekwencji coraz niższych górek i dołków, co jasno świadczy o zmianie trendu w krótkim terminie na spadkowy. Gdzie w takim razie możemy szukać wsparć?

 ropa WTI 2

Wykres ropy naftowej WTI (1 miesiąc)

Bardzo ważna będzie strefa zlokalizowana nieco powyżej 34 dolarów za baryłkę i kolejna w rejonie 32 dolarów za baryłkę. Te zapory popytowe powinny zostać utrzymane, aby w średnim terminie myśleć o kontynuacji trendu wzrostowego. Ewentualne ich przełamanie może doprowadzić co najmniej do zejścia w obszar 25 dolarów za baryłkę.

Notowania: ROPA NAFTOWA (WTI)

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USOIL/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk