• Odbierz prezent
Ropa naftowa WTI- korekta wzrostowa czy nowy impuls hossy?

Kurs ropy naftowej zalicza dzisiaj ponad 2-procentowy wzrost, który może skłaniać do rozważań, czy jest to wciąż jedynie korekta, czy może już kolejna fala wzrostowa. Przyjrzyjmy się wykresowi w poszukiwaniu odpowiedzi.

Sytuacja ogólna na rynku ropy naftowej

Ostatnie informacje z rynku ropy naftowej WTI, przedstawiły wzrost ilości zapasów w Stanach Zjednoczonych o ponad 2 miliony baryłek. Jednak dane te pojawiły się tydzień temu, natomiast kolejną aktualizację otrzymamy dzisiaj o godzinie 16:30. Warto w tym momencie dodać, że wcześniej mieliśmy z serią 6 kolejnych publikacji, podczas których stany magazynowe systematycznie spadały. Jest to pozytywny sygnał dla rynku ropy naftowej, ponieważ świadczy o przewadze ilości podaży nad popytem. Właśnie to było głównym celem decyzji o zmniejszeniu wydobycia ropy naftowej podjętej przez kartel OPEC+ kilka miesięcy temu (w ostatnim czasie poluzowano te restrykcje z 9,7 mln do 7,7 mln baryłek ropy naftowej dziennie).

Ropa naftowa WTI- sytuacja techniczna

Obserwowana zwyżka na rynku ropy naftowej WTI, doprowadza kurs do rejonu istotnego oporu. To właśnie w okolicach 40 dolarów powinny się rozstrzygnąć dalsze losy na rynku czarnego złota.

 Wykres 1: Kurs ropy naftowej WTI (5 miesięcy)

Wykres 1: Kurs ropy naftowej WTI (5 miesięcy)

Dotychczasowa zwyżka wpisuje się w standardową korektę ABC, dlatego jeżeli byki chcą doprowadzić do kolejnego impulsu wzrostowego, muszą z hukiem przebić poziom 40 dolarów, a następnie utrzymać tę zdobycz. W przeciwnym razie możemy mieć do czynienia z formacją odwróconej flagi, a wtedy zasięg spadków, sprowadziłby kurs w okolice 32 dolarów.

Wykres 2: Kurs ropy naftowej (1 miesiąc) 

Wykres 2: Kurs ropy naftowej (1 miesiąc)

Notowania: ROPA NAFTOWA (WTI)

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USOIL/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk