• Odbierz prezent
Ropa naftowa typu Brent daje kolejny sygnał kupna. Czy WTI pójdzie w jej ślady?

Jako dopełnienie spojrzenia na rynek ropy naftowej, warto przyjrzeć się notowaniom ropy Brent. Wyglądają ona zdecydowanie lepiej niż amerykański odpowiednik czyli WTI.

Ropa naftowa Brent ma ochotę na wyższe poziomy

O ile na ropie naftowej WTI obserwowaliśmy zawahanie w rejonie poprzedniego szczytu, tak na ropie naftowej typu Brent nie mamy z czymś takim do czynienia. Sytuacja techniczna wygląda tutaj zdecydowanie lepiej. Notowania znajdują się już powyżej szczytów z początku sierpnia, co można odczytywać jako kolejny sygnał kupna.

 Wykres 1: Ropa naftowa Brent (1 miesiąc)

Wykres 1: Ropa naftowa Brent (1 miesiąc)

Powolna wspinaczka ropy naftowej Brent

Podobnie jak na WTI, tak samo i ropa naftowa Brent nie powala dynamiką wzrostów. Jednak po tak dużej fali umocnienia, nawet utrzymywanie poziomów należałoby uznać za sukces byków. Pozwala to na schłodzenie wskaźników, a jak wiadomo część inwestorów się nimi mocno sugeruje. W razie kontynuacji zwyżki, kolejnym newralgicznym miejscem będzie niewątpliwie pułap 50 dolarów za baryłkę. Z jednej strony jest to poziom psychologiczny, natomiast przede wszystkim to właśnie tu było w przeszłości istotne wsparcie, z którego rynek mocno odbił. Tym razem możemy się tutaj spodziewać strefy oporowej i aktywności ze strony podaży. Należy również pamiętać, iż załamanie kursu ropy naftowej Brent z obecnych poziomów, niósłby za sobą niebezpieczeństwo uformowania podwójnego szczytu, podobnie jak wspominaliśmy podczas analizy ropy naftowej WTI.

 Wykres 1: Ropa naftowa Brent (2 lata)

Wykres 2: Ropa naftowa Brent (2 lata)

Notowania: ROPA NAFTOWA (BRENT)

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/UKOIL/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk