• Odbierz prezent
Ropa ciągnie w dół kurs walutowy rubla. Sankcje na Rosję

Rubel traci podwójnie. Po pierwsze ropa ciągnie go w dół za sobą. Po drugie amerykańskie sankcje na Rosję dodatkowo odstraszają inwestorów. Po rekordowej nadwyżce budżetowej z czerwca nie ma już śladu!

 

Reperkusje wojny handlowej na czarnym złocie

Wczorajsze informacje o zaostrzeniu wojny handlowej między USA a Chinami nie pozostała obojętna dla rynku ropy. W szczytowym momencie czarne złoto taniało o ponad 3 dolary za baryłkę. Pomimo krótkiego odbicia wciąż znajdujemy się o 2 dolary poniżej wczorajszych poziomów. Powodem tej zmiany jest strach przed spowolnieniem w globalnej gospodarce. Gdyby do niego doszło można spodziewać się spadku popytu na ropę naftowę. Ropa naftowa ma duży wpływ na waluty państw eksporterów. Dobrym przykładem jest rosyjski rubel. Jeszcze na początku tygodnia za rubla płacono 5,8 grosza. Dzisiaj rano jest tańszy niż 5,6 grosza. To procentowo taka sama zmiana, jakby nagle euro podrożało prawie z dnia na dzień o 25 groszy do złotego.


Magazyn: Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h

Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h
Jak stać się dobrym spekulantem - szczery wywiad z Rafałem Zaorskim Historia katastrofy większej niż Amber Gold Czy dało się zarobić na debiucie spółki Ferrari  Dlaczego rynek gamingowy jest przegrzany Czy Blockchain traci impet
Czytaj

 

Sankcje przeciw Rosji

Rublowi ciąży nie tylko spadek na ropie naftowej. Amerykanie nakładają na ten kraj nowe sankcje. Powodem jest atak na byłego rosyjskiego agenta i jego córkę, który odbył się w Wielkiej Brytanii. Podobno podczas ataku użyto broni chemicznej lub biologicznej. Pierwsza seria sankcji ma wejść w życie już 22 sierpnia i dotyczy dóbr o szczególnym znaczeniu dla bezpieczeństwa narodowego. Druga seria jest zależna od zgody na kontrolę ONZ. Druga partia sankcji będzie z pewnością bardziej dotkliwa.

 

Koniec nadwyżki w budżecie?

Jeszcze w czerwcu chwaliliśmy się nadwyżką budżetową na poziomie 9,5 miliarda złotych. W lipcu według słów wiceministra finansów Leszka Skiby mamy już deficyt. Jak do tego doszło? Sztuczki księgowe i przesuwanie wydatków w czasie mają takie efekty. Prawdopodobnie wynika to z zaksięgowania inwestycji infrastrukturalnych oraz tzw. wyprawek. Dla rynków nie jest to niespodzianka. To co jest najważniejsze to fakt, że pomimo gwałtownego zwiększenia wydatków tegoroczny deficyt nie jest zagrożony.

Czytaj także: Kontrowersyjny polski spekulant. Wywiad z Rafałem Zaorskim

Rafał Zaorski  - Przedsiębiorca, Inwestor Indywidualny, założyciel fundacji Trading Jam Session. Zasłynął z pokazywania swoich zagrań i spektakularnych transakcji. W ciągu 24h na rynku walutowym zarobił 2,5 mln złotych.   Co było pierwsze w twoim życiu, pierwsza transakcja, pierwsze przedsiębior.. Czytaj
Kontrowersyjny polski spekulant. Wywiad z Rafałem Zaorskim

 

Dzisiaj w kalendarzu danych makroekonomicznych

warto zwrócić uwagę na:

14:30 - USA  - wnioski o zasiłek dla bezrobotnych.

 

Notowania: ROPA NAFTOWA (WTI)

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USOIL/

Internetowykantor.pl

Pierwszy kantor internetowy w Polsce. Oferuje szybką, tanią i bezpieczną wymianę walut. Obecnie ponad 300 tys. klientów.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk