• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
ropa naftowa
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynku ropy

Rynek ropy realizuje scenariusz spadkowy oparty na formacji RGR. Formacja, która pojawiła się na wykresie ropy BRENT (interwał H4), a w dniu wczorajszym przebita została linia szyi ukształtowana na poziomie wsparcia 44,15.

Dziś rynek dokonuje retestu linii szyi po wczarajszym wybiciu. Jak na razie dwie czterogodzinne świece pozostawiły w strefie potencjalnego oporu (zasada zmiany biegunów) długie górne cienie co sygnalizuje siłę podaży na tym poziomie. Jeśli jednak popyt, który po raz kolejny atakuje poziom oporu, zdoła wyprowadzić cenę powyżej pomarańczowej strefy to może to być dla nas silnym sygnałem powrotu trendu wzrostowego - korzystamy z zasady: negacja formacji korekcyjnej jest sygnałem kontynuacji trendu. Jeśli jednak poziom oporu zostanie utrzymany to podstawowym scenariuszem pozostanie ruch w kierunku wyznaczonego poziomu docelowego - 40$/baryłkę.

 

BRENT H4

FXMAG forex ropa brent - test linii szyi formacji rgr 1


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk