• Odbierz prezent
Rollercoaster na rynku kryptowalut. Kurs Ethereum (ETH) podąża za Bitcoinem (BTC)
fot. freepik.com

Ostatnie kilka tygodni na rynku kryptowalut były niczym przejażdżka kolejką górską. Po osiągnięciu rekordowych poziomów cen, większość aktywów zaliczyło ogromny spadek wartości. Bitcoinowi udało się uniknąć najgorszego tygodnia od początku roku, jednak największa kryptowaluta spadła o około 55 proc. od swojego rekordowego poziomu i tym samym całkowicie wymazała wzrosty z I połowy roku.

Bitpanda podsumowuje tydzień na rynku kryptowalut - 1

Notowania Bitcoina już od 9 tygodni znajdują się wewnątrz formacji opadającego klina, która jest ogólnie uważana za wzrostową, jednak może również wskazywać na odwrócenie trendu. Oba scenariusze wiążą się z różnymi warunkami rynkowymi, które muszą być brane pod uwagę podczas analizy. Czynnikiem rozróżniającym formacje kontynuacji i odwrócenia trendu jest kierunek trendu w momencie pojawienia się opadającego klina. Spadający klin jest formacją kontynuacji, kiedy pojawia się w trendzie wzrostowym i jest formacją odwrócenia, kiedy pojawia się w trendzie spadkowym. Cena Bitcoina ostatnio tworzy niższe maksima i niższe minima, pozostając krótkoterminowo w trendzie spadkowym. Kupujący nie będą w stanie odwrócić sytuacji na swoją korzyść, dopóki opór nie zostanie przełamany.

Grayscale Bitcoin Trust wywołuję dodatkową presję na rynku

Zmienność na rynku jest nadal wysoka, a sentyment inwestorów ponownie zbliża się do najniższych wartości. Według Crypto Fear & Greed Index, aż 90 proc. traderów detalicznych jest nastawionych prospadkowo. Dodatkową presję na rynku spowodowało odblokowanie udziałów w funduszu Grayscale Bitcoin Trust. Grayscale Bitcoin Trust to największy na świecie fundusz zarządzający aktywami cyfrowymi, który pozwala inwestorom instytucjonalnym uzyskać ekspozycję na bitcoin poprzez udziały w funduszu powierniczym. Po odblokowaniu udziałów duża część inwestorów zdecydowała się na zlikwidowanie swoich pozycji, co wywołało dodatkową presję podażową

Cardano z powodzeniem wdrożyło aktualizację Alonzo

Hard Fork Alonzo został pomyślnie wdrożony, co można uznać za kamień milowy w planie rozwoju Cardano i otwarcie drogi do pełnej funkcjonalności inteligentnych kontraktów. Alonzo przynosi kilka znaczących zmian do sieci Cardano, w tym możliwość hostowania zdecentralizowanych aplikacji finansowych (DeFi). ADA ma za sobą bardzo udane 12 miesięcy i jest jednym z najlepiej radzących sobie aktywów na rynku. Dodatkowo Grayscale Investments dodało ostatnio Cardano do swojego funduszu, czyniąc je trzecim najważniejszym aktywem inwestycyjnym, pod względem ekspozycji rynkowej.

Bitpanda podsumowuje tydzień na rynku kryptowalut - 2

Ethereum podąża za Bitcoinem

Altcoiny podążają za Bitcoinem w trendzie spadkowym. Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalutowego dotknęła w zeszłym tygodniu granicy 1,3 bln dolarów, spadając o około 50 proc. z rekordowego poziomu 2,5bln dolarów. Dominacja Bitcoina wynosi 46 proc, podczas gdy Ethereum ma 17,4 proc. udziałów w rynku. Sytuacja drugiej największej kryptowaluty jest w większości taka sama jak w przypadku Bitcoina, a gdy tylko "wielki brat" znajdzie swój poziom wsparcia, Ethereum najprawdopodobniej podąży za nim.

Bitpanda podsumowuje tydzień na rynku kryptowalut - 3

Komentarz opracował Lukas Enzersdorfer – Konrad, CPO Bitpanda


Bitpanda

Bitpanda została założona w 2014 roku w Wiedniu. Stworzyliśmy ją, aby umożliwić inwestowanie każdemu. Od początku naszym celem było przedefiniowanie znaczenia słowa „inwestowanie” poprzez tworzenie łatwych w użyciu produktów finansowych, które dostępne będą dla każdego. Autora możesz obserwować na LINKEDIN | FACEBOOK TWITTER

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk