• Odbierz prezent
Rodzaje korekt, czyli kiedy warto dołączyć do trendu?

Trend jest Twoim przyjacielem- to powiedzenie pojawia się co chwilę. Jednak czy to oznacz, że wystarczy znaleźć instrument w silnym trendzie i zając pozycję w zgodzie z nim w dowolnym momencie? Takie podejście może się okazać opłacalne, jednak istnieje spore ryzyko, że dołączenie do tendencji, gdy rynek jest już mocno rozgrzany, doprowadzi do rozpoczęcia inwestycji od korekty zarówno na danym walorze, jak i naszym saldzie rachunku. Niektórzy twierdzą, że moment wejścia jest nieistotny, inny uważają go za najważniejszą decyzję w całym procesie transakcyjnym. Nie będziemy rozstrzygać kto ma rację, czy może leży ona gdzieś po środku. Niewątpliwie jednak trzeba przyznać, że gdy na początku zagrania popadamy w spory minus, to mocno nadwyręża to naszą sferę psychiczną. W skrajnych przypadkach może dojść do rezygnacji i odnotowania straty w samym ekstremum ruchu. Kolejny fatalny scenariusz to przetrwanie okresu straty i wyjście z inwestycji na tak zwane „zero”. Oczywiście nie o to nam chodzi, dlatego warto porozmawiać o optymalnym momencie zajęcia pozycji. Jeśli jest to dla Ciebie interesujący temat, to zapraszam w środę, 8 września o godzinie 20:00 na bezpłatny webinar edukacyjny, organizowany wraz z brokerem Orbex.

Rodzaje korekt na rynkach finansowych

Pomimo, że większość klas aktywów przyzwyczaiła nas w ostatnim czasie do ciągłego wspinania się ku górze, to w dłuższej perspektywie czasu sytuacja nie wygląda tak prosto i klarownie. W trakcie budowania się nawet najbardziej jednoznacznej tendencji, mamy do czynienia z serią korekt, czyli ruchów przeciwnych do trendu głównego. Podczas kolejnego webinaru porozmawiamy o tym, jakie występują rodzaje korekt, jak je rozpoznać oraz wykorzystać, by dołączyć się do ruchu. Z drugiej strony, zastanowimy się również kiedy zmiana kierunku zaczyna wyglądać groźnie i należałoby rozważyć ucieczkę z rynku. Musimy mieć bowiem świadomość, że każdy trend kiedyś się kończy, a przekonanie o nieśmiertelności trendu może nas doprowadzić do sporych tarapatów.

Zarezerwuj miejsce na webinarze

20% zniżki w sklepie FXMAG

Jeśli planujesz zakupy w naszym sklepie, to możesz skorzystać z 20% rabatu. Wystarczy, że podczas zamawiania wykorzystasz kod WEBINAR, a zniżka naliczy się automatycznie. Oferta dotyczy wszystkich produktów w sklepie FXMAG. Dodatkowo, jeżeli zdecydujesz się na zakup Akademii Inwestora, otrzymasz w prezencie dostęp do pełnego archiwum webinarów edukacyjnych. Dotychczas odbyło się ich już ponad 100, dlatego z ich pomocą bez problemu stworzysz własną strategię inwestycyjną.

Przejdź do sklepu FXMAG


Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk