• Odbierz prezent
Robert Lewandowski zainwestuje w polski gaming wraz z Movie Games. Kurs akcji szaleje

Notowana na NewConnect spółka gamingowa Movie Games opublikowała w czwartek dość niecodzienny komunikat o zawarciu umowy inwestycyjnej, w ramach której powstanie nowa spółka działająca w branży gier komputerowych. W samej umowie nie ma nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że jednym z kontrahentów jest jeden z najpopularniejszych i zarazem najbogatszych polaków - Robert Lewandowski.

 

Spółka gamingowa Movie Games zainwestuje w niezależny podmiot, który będzie zajmował się produkcją gier skupiających się na tematyce sportowej. Kolejnym udziałowcem spółki będzie Robert Lewandowski. Prezesem nowo powstałej spółki będzie Filip Szklarzewski.

Gry tworzone we współpracy z Movie Games mają ograniczać się do tematyki sportowej, proponując jednak oryginalny i nieoczywisty model rozgrywki - planowana produkcja ma m.in. pozwolić graczowi na wcielenie się w rolę zawodowego piłkarza, pokazując jego życie „od kuchni”, nie zaś na boisku, jak ma to miejsce w obecnie dostępnych grach sportowych.

 

Doświadczenie Roberta Lewandowskiego ma pomóc w stworzeniu realistycznej fabuły i modelu rozgrywki, choć z pewnością udział piłkarza Bayernu i reprezentanta Polski będzie mieć dla spółki przede wszystkim wymiar wizerunkowy i będzie mocnym impulsem marketingowym, ułatwiającym promocję gry.

 

Movie Game przekaże więcej informacji na temat zaangażowania kapitałowego w nową spółkę w nadchodzącym komunikacie.

 

Notowania akcji spółki na czwartkowej sesji rosną o ponad 21%, do 145,5000 PLN i to mimo tego, że kurs wcześniej znajdował się w okolicach historycznych maksimów.


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk