• Odbierz prezent
Roadmap Ethereum na III kwartał 2021 roku

Na Githubie opublikowany został Ethereum.org Project Roadmap na III kwartał 2021 roku. Przedstawia on postępy poczynione między innymi w zakresie modernizacji sieci Ethereum, projektów warstwy 2 (L2), narzędzi deweloperskich i aplikacji dla użytkowników.

Roadmap szczegółowo omawia postępy poczynione w tych obszarach od czasu opublikowania ostatniego roadmapu projektu w dniu 14 kwietnia. Niektóre z ostatnich aktualizacji obejmują:

Finansowanie CLR dla projektów Ethereum 2

Trwają prace nad nowymi mechanizmami finansowania dóbr publicznych. Potencjalne zastosowania nie są ograniczone do sieci Ethereum i kryptowalut. W części postu czytamy:

Chociaż nie jest to bezpośrednio związane z ethereum.org, nasz zespół jest częścią Fundacji Ethereum, która jest jednym z największych fundatorów grantów i dóbr publicznych w ekosystemie. Chcemy zwiększyć impet kulturowy wokół finansowania dóbr publicznych przez ekosystem, a także eksperymentować z mechanizmami, w których wsparcie jest przydzielane do ekosystemu.

Prace nad uruchomieniem CCLR.fund w II kwartale w celu wsparcia projektów Eth2 na mainnecie warstwy 2 (zbudowanym na mainnecie Ethereum lub warstwie 1) mają zostać zakończone do końca tego kwartału. Te ciągłe prace mogą pomóc zespołowi ethereum.org być na bieżąco z rozwojem narzędzi, technologii i technik w świecie dAppów.

Tłumaczenia stron internetowych

W pierwszym kwartale tego roku, ethereum.org było dostępne w prawie 10 językach. Celem na II kwartał było osiągnięcie ponad 30 języków.

Zgodnie z roadmapem na III kwartał, strona obsługuje obecnie 35 języków. Ze względu na ciągłe aktualizacje zawartości strony, celem na trzeci kwartał jest aktualizacja ponad 20 tłumaczeń. Aby poprawić jakość pracy wykonywanej przez zespół ponad 1400 tłumaczy wolontariuszy, planuje się ulepszenie dokumentacji pomocniczej i narzędzi translatorskich.

Rozwój społeczności

Sukces ekosystemu zależy w dużej mierze od wielu uczestników. Mogą to być tłumacze, jak widać powyżej, programiści, copywriterzy, projektanci i inne osoby. Community Lead ma kilka jeszcze nie ogłoszonych inicjatyw skierowanych specjalnie do wspierania i wzmacniania społeczności ethereum.org.

Zbliżający się hard fork London

Sieć Ethereum w dniu 4 sierpnia zostanie poddana hard forkowi. Hard fork nazwany “London”, to uaktualnienie, które jest kolejnym krokiem w stronę wydania Ethereum 2.0. ETH 2.0 z kolei wprowadzi bardziej wydajny protokół proof-of-stake (PoS), który zastąpi obecny proof-of-work (PoW). Aktualizacja obejmuje pięć EIP. Najpopularniejsze z nich to EIP 1559 i EIP 3554. Ten pierwszy ma sprawić, że ETH będzie mniej inflacyjny dzięki nowej strukturze opłat. Ta konkretna propozycja spotkała się z negatywnym odzewem ze względu na możliwość zmniejszenia przychodów górników. EIP 3554 ma “zamrozić” obecny system PoW przed zbliżającą się aktualizacją PoS.

BeInCrypto Polska - Roadmap Ethereum na III kwartał 2021 roku


Beincrypto

BeInCrypto - to strona internetowa, która skupia się na technice kryptograficznej, prywatności, fintech, internecie i wielu innych zagadnieniach. Głównym celem strony jest wprowadzenie większej transparentności w przemyśle skalanym nieszczerymi treściami, nieoznaczonymi artykułami sponsorowanymi i płatnymi newsami udającymi obiektywne dziennikarstwo.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk